Yeni Fotoğraflar, Touch ID Tuşuna Sahip Altın Rengi Yeni iPad mini’yi Gözler Önüne Seriyor!

Yeni nesil iPad mini’nin Retina ekranı sahip olup olmayacağı hala belirsiz durumda; fakat yeni çıkan fotoğraflar, yeni cihazın Touch ID ev tuşuna ve altın rengi seçeneğine sahip olacağını gösteriyor. Tabii şu an için bu fotoğrafların gerçek olup olmadığı tartışılıyor, orası da ayrı.

Aşağıda gördüğünüz fotoğraflar, geçtiğimiz sabah Çin sitesi DoNews üzerinde ortaya çıktı. Fotoğraflar, açıkça görebileceğiniz üzere altın renkli bir kasaya ve Apple‘ın yeni parmak izi sensörüne sahip olan 7.9 inçlik bir iPad’i gösteriyor.

Apple altın ya da şampanya rengi denen bu seçeneği ilk olarak iPhone 5s’le ortaya çıkarttı ve şimdiye kadar bu seçeneğin oldukça popülerlik kazandığını söyleyebiliriz; zira 5s stoklarında altın rengi, ilk tükenen seçenek oldu.

Bu sebepten dolayı, Apple’ın altın rengi seçeneğini iPad mini serisine getirmek istemesi hiç şaşırtıcı olmasa da, Touch ID’yi getirmek istemesi oldukça ilginç. Neden diye soracak olursanız; en son alınan duyumlara göre, 5s’in sınırlı stoklarda bulunmasının temel kaynağı, üretilmesi zor olan parmak izi sensörleriydi.

ipad-mini-2-touch-id

Tabii buradan çıkartacağımız başka önemli bir sonuç da şu: Eğer iPad mini Touch ID’ye sahip olursa, büyük ihtimalle normal boyuttaki iPad 5 de ahip olacaktır. Bu da büyük ihtimalle çoklu kullanıcı profilleri gibi bir çok ilginç olasılığa yol açacaktır.

ipad-mini-2-gold

Tabii ki bu fotoğrafların gerçekliği sadece birer iddia ve tahminlerimizin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğinden emin olmanın bir yolu yok. Apple’ın yeni iPad’lerini duyuracağı medya etkinliğini Ekim ayı içerisinde gerçekleştireceği söylentisi doğru çıkarsa, bu spekülasyonların ne kadar doğru olup olmadığını sonunda göreceğiz.

Ayrıca altın renkli iPad mini’den bağımsız olarak, sık sık ortaya çıkarttığı detaylar ve sızıntılarla güvenilir bir kaynak haline gelen Sonny Dickson’ın cihazın donanımıyla ilgili attığı iki yeni tweeti aşağıda görebilirsiniz:

sonny

Kaynak: iDownloadBlog