WhatsApp’ da Akşam Saatlerinde Oluşan Sorunlar

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Whatsapp’ da akşam saatlerinde oluşan beklenmedik sorunlar için hazırladığımız çok sayıda çözüm içerikleriniz sitemizde bulacaksınız.

Ad imageAd image

Bilindiği gibi Whatsapp günümüzde en popüler mesajlaşma, anlık ileti programıdır. Hatta son zamanlarda her ne kadar rakipleriyle arasında eksiklikler olsa dahi arama eklentisi geldi. Fakat öncelikle Whatsapp’ın eksikliklerine rağmen nelerin onu popüler hale getirdiğine bakalım.

Whatsapp’ın Güçlü Yanları: Öncelikle Whatsapp fazlasıyla erken safhada pazara girmiş bir uygulama olarak ilk günden beri reklam almamış ve ücretsiz üyelikler konusunda bonkörce davranmasıyla pazarı ilk günlerinde tek eline almış daha sonrada rakiplerinin önüne geçmesine izin vermemiştir. Ardından bu Appin Mark Zuckerberg tarafından fahiş fiyatla satın almasıyla kendi reklamını yapmıştır.

Öte yandan birçokta eksikliği bulunan bir appdir; en başta gönderilen medya (Fotoğraf, Video, Ses dosyası… gibi) kalitesini düşürmektedir bu kota dostu olması bakımından hoş gözükse de bu yüzden diğer uygulamalara yönelenler de az değildir.

Sesli görüşme, arama konusunda da çok geç kalan bu uygulama birçok kullanıcısının tercih önceliğini bu süreçte kaybetmiş ve bedelini Viber Line gibi güçlü arama özelliği barındıran apple karşı ağır şekilde ödemiştir. Hâlihazırda hala görüntülü görüşmelere sahip olmayan Whatsapp bu konuda eksikliğini sürdürmektedir ve ağ uygulamasının zayıf yönü olmaya devam etmektedir kısacası.

Ad imageAd image

WhatsApp' da Akşam Saatlerinde Oluşan Sorunlar

Genel hal böyle olduğu gibi daha derinlere indiğimizde Whatsapp’ın zayıf karnına yani teknik kısmında ki zayıflıklara geliyoruz. Popüler uygulamaların genel problemleri yoğunluk ve çıkarılan yeniliklerde çakışmalar diyebiliriz. Whatsapp da bu konularda diğer uygulamalardan da daha kritik durumdadır. Sebebi ise mesajlaşma anlık ileti uygulamaları adı üzerinde olduğu gibi anlık olmak zorunda seri olmak zorundadır.

Whatsapp ise akşam üstlerinde insanların en yoğun mesajlaştığı saatlerde zorlanmakta hatta ayda birkaç kez çökmekte donmaktadır. Bu konuda donanımsal ve teknik eksikliklerini gidermesi gerektiği aşikârdır.

WhatsApp erişim sorunları ile ilgili WhatsApp bağlantı hatası erişim sorunları ve WhatsApp erişim sorunu internet bağlantı hatası yazılarımızı incelemeniz önerilir.

WhatsApp’ da oluşan sorunlar için çözüm önerileri

Pek tabi ki Whatsappın genel çökmelerine siz çözüm bulamazsınız fakat kendi telefonunuzda ki program donma geç iletilme geç fotoğraf video gönderme benzeri sorunları azaltabilirsiniz. Öncelikle sorunu tespit etmelisiniz mesaj karşı tarafa iletilmiyor mu okunmuyor mu yoksa sizin telefonunuzdan mı gönderilmiyor gibi. Bunları anlamak için Whatsappta ki işaretlerden faydalanabilirsiniz eğer mesajınızın sol alt köşesinde mini saat resmi varsa mesaj sizden gitmiyordur tek tikte karşı tarafa iletilmemiş çift tik ise iletilmiş fakat okunmamış mavi tik olduğunda da okunmuş demektir.

Ad imageAd image

Bu duruma göre Whatsap’ da sorun olduğunu tespit ederseniz veya hiç giremiyorsanız yapmanız gerekenler:
Whatsapp son sürüme sahip olduğunuzu Google play ve ya appstore hesabınızdan kontrol ediniz.

Operatörünüzde ve internet ayarlarında bir problem olmadığından emin olunuz. Wi-fi ile bağlanıyorsanız wi-fi sağlayıcınızı kontrol ediniz. Telefonunuzun Whatsapp ı desteklediğinden emin olun. Bunlarda olmuyorsa telefonunuzu yeniden başlatın.

Bonus Bilgi: Telefonda sorun yaşıyorsanız Whatsapp web den sorun çözülene kadar işinizi halledebilirsiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir