iPhone IP Box ile şifre sıfırlama

Apple' ın iPhone telefonun şifresini sıfırlama için kullanılan programlar işe yaramamakta. Daha çok cihazla yapılan işlem olumlu sonuçlanabiliyor.

iPhone IP Box ile şifre sıfırlama
müşteri hizmetleri

Apple şifresi nasıl kırılır? Evet her ne kadar Apple şifresi kırılan zor bir sisteme sahip olsa da bu mümkün. Sonuçta kul yapısı. iOS kapalı bir sistem olsa da zaman zaman açıkları olduyor ve açık kapatılana kadar bazı işlemleri yapabiliyorsunuz. Android kadar açık olmasada evet bazen bulunuyor.

Apple hesabı nasıl kırılır diyenlere işte bu haberle cevap vermek istedik. Kısa zaman önce Apple ile FBI' yı karşı karşıya getiren iCloud şifre açma tartışması, gündemi baya bir meşgul etmişti. FBI tarafından şifre kırıldı açıklaması ile acaba iPhone şifre kırma programı ya da cihazı var mı soruları baya bir aramalara yansıdı. Normalde mümkün değil gibi görünse de hiçbir şey imkansız değildir.

Apple, FBI' ın talebini geri çevirmesi ile FBI farklı yerlerden aldığı yardımla şifrenin kırılabileceği duyuruldu. İş böyle olunca kırma cihazı gündeme geldi. IP Box adıyla duyurulan bir cihaz dört haneli şifreleri gün içerisinde kırabildiğini gösteren video ve paylaşımlar yapıldı.

iPhone IP Box ile şifre sıfırlama

Apple şifre deneme hakkı olarak 5 kez hak verirken, iPhone şifre kırma videosunda gördüğümüz kadarıyla IP Box, bu engelleme limitlerini kaldırıyor. Bu cihaz sadece şifre kırmıyor! aynı zamanda cihaz içerisinde yer alan fotoğrafları, rehberi, e-postaları ve dosyaları da almanızı sağlıyor.

IP Box iPhone kırma cihazı Ebay üzerinden ve kendi sitesi üzerinden satışı yapılıyor. iOS iPhone şifre kırıcı bazı telefon modellerini kapsıyor mu ve her ne kadar dört haneli şifreleri kırıyor olsa da güvenirlik konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

Şu an kırılabilen şifreler daha sonra sorun oluşturabiliyor. Apple yeni iOS sürümlerini yayınladıkca güvenlik açıkları kapatılmakta. Tabi bu daha çok yeni cihaz modellerinde görülüyor. Malum eski modellerin güncelleme desteği zamanla bitiyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 09:27
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 3 yıl Önce

İyi günler Elçilerden telefon aldım telefonu sıfırladım ve eski ıcloud sıfresını istedi ben de bilmiyorum ne yapmam gerekiyor veya ne karara siz yaparsınız

iCloud ve Apple ID şifre kırma
iCloud ve Apple ID şifre kırma - 3 yıl Önce

Eski bazı sürümlerde şifre kırılabiliyor. Servislerin bazıları bu işlerle uğraşmakta. Alternatif internet üzerinden araştırınız. Yurtdışında bazı sitelerde imei ile işlem yapıyorlar. Tabi ne kadarı güvenli yorumlarla incelemek lazım. Bunun dışında bazı telefoncular da sahte fatura oluşturarak apple' dan kilidi kaldırabiliyorlar.

Mesut Kaya
Mesut Kaya - 3 yıl Önce

İcloud kirmaya devam fiyat 270tl modul reset dahil

SENCER
SENCER - 3 yıl Önce

KIRILMIYOR BENCE UYDURMA


Teknoloji haberleri