Apple iPhone 8 kasa tasarımı sızdı

media 9524

Apple firmasının amiral gemisi olan iPhone serisinin son telefonu iPhone 8'e ait kasa tasarımı olduğu iddiası ile bir resim internette yayınladı. İşte iPhone 8 kasası…

Andronova

Apple firmasının gözde olan iPhone modelinin son telefonu iPhone 8 ile ilgili haberler teknoloji sitelerinde yayınlanmaktadır. Bu haberler bazen olumsuz olabildiği gibi bugün yayınlayacağımız haber gibi olumluda olabilmektedir. Olumsuzdan kastımız ise iPhone 8 modelinin yetişmeyeceği veya bu yıl çıkmayacağı gibi bazı takipçilerinin canını sıkan haberlerde çıkabilmektedir.

Apple firmasının 10.yılına özel üreteceği  iPhone 8 ile ilgili gün geçmiyorki bir haber çıkmasın. Özellikle Galaxy S8 telefonun çıkmasıyla bu haberler Samsung Galaxy S8’den iPhone ‘e kaydı. Daha öncede iPhone 8’le ilgili haberler çıksada galaxyden sonra bu haberler dahada arttığını söyleyebiliriz. Çünkü ezeli rakibi Samsung kozunu oynayarak 2017 yılı telefonu çıkardı. Şimdide sıra Apple’ın 2017 model telefonu iPhone 8’de.

iPhone 8 kasa tasarımı

Daha önceleri yeni çıkan cihazlar ile ilgili bir çok haber internet sızmıştı. Bu haberler genellikle telefonda var olan yeni bir özelliktir veya telefonun bizzat tasarımıdır. Bugünkü haberimizde ise iPhone 8 ile ilgili daha önce çıkmayan ilginç bir haber yayınlandı. iPhone 8 telefon modelinin tasarımı değil kasa kalıbı internete sızdı. 

iPhone 8 çıkış tarihi daha önce belirttiğimiz gibi Ekim ayı gibi yapılacağı tahmin edilmektedir. Ekim ayına kadar bu telefon ile ilgili muhakkak bir çok haber duyacağız. İşte o haberlerden biri olan kasa kalıbı telefonun dış görüntüsü hakkında bizlere bir çok bilgi vermektedir.

Bu kasa kalıbına baktığınızda Apple firmasını zorladığı iddia edilen parmak izi okuyucusuna ait herhangi bir boşluk arka bölümde bulunmamaktadır. Bu durum iki şekilde yorumlanabilir ya Apple yeni modeli iPhone  8’de parmak izini ana ekrana koymanın bir yolunu buldu veya bu iddia aslında asılsızdı. Her iki durumda olabilir gerçeği telefon çıktığında göreceğiz.

Ayrıca bu tasarımda kamera konusunda ciddi bir yenilik bekleniyor. Yayınlanan kasa kalıbındanda bu iddia anlaşılmaktadır. Bu görüntüye göre iPhone 8 çok ince bir kalıbı bulunmakla beraber ayrıca dört kenarı kavisli bir görüntüsü bulunmaktadır. İşte bahsettiğimiz sızan ekran kalıpları;

Apple iPhone 8 kasa tasarımı sızdı

iPhone 8 kasa tasarımı


Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2017, 02:11

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın