Apple Music şarkıları alarm sesi yapma

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Apple firmasının gözde iOS uygulamalarından biri olan Apple Music uygulamasında yer alan beğendiğiniz sevdiğiniz şarkıları müzikleri iPhone' de nasıl alarm sesi yapabiliriz?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Apple firması telefonları ve çıkardığı uygulamalar ile çok talep çeken bir firmadır. iPhone modelleri ülkemizde ve dünyada en çok satılanlar arasında bulunmaktadır. Bu telefonalra hazırlamış olduğu işletim sistemi ve bu sisteme entegre ettiği uygulamalar yine mobil kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplamaktadır.

Apple firmasnın beğenilen uygulamalarından biri olan Apple Music uygulamasında var olan müzükleri şarkıları nasıl zil sesi yapabileceğinizi adım adım sizlere anlatacağız. Apple daha önce bu hizmetini he ülkeye açmamıştı Yine aynı durum devam etmektedir. Bu yayınlanmayan ülkeler arasında düne kadar ülkemizde bulunmaktaydı. Fakat Apple tarfından alınan karar ile Türkiye’de de Apple Music uygulaması hizmete başladı. Yanyınlandığı dönemden bu yana 3 aylık gibi kısa bir süre geçmesine rağmen birde iOS işletim sistemine entegre edilmesi ile rakipleri olan SpotifyDeezer ve Tidal gibi uygulamarı geride bıraktığını söyleyebiliriz.

Apple Music uygulamasında şarkıları alarm sesi yapma

Apple music uygulamasında yer alan muzikleri online olarak dinleyebildiğiniz gibi .m4p formatıonda telefonunuza indirerek üyeliğiniz bittikten sonrada bu parçaları dinleme imkanınız bulunmaktadır. iOS 8.4 ve üzeri işletim sistemlerinde kullanılabilen apple music uygulamasınd beğendiğiniz herhangi bir eseri alarm sesi yapma imkanına sahipsiniz. 

  • İlk olarak Apple Music uygulamasını telefonunuzda açınız. Daha sonra sevdiğiniz parçayı uygulama aratınız.
  • Beğendiğiniz müziği bulup uygulamanın sağ alt köşesinde yer alam “…” kısmına tıklayınız. Bu işlemden sonra karşınızda bulunan “+” simgisine tıklayarak parçayı müzikleriniz kısmına kaydediniz.
  • Beğendiğiniz eseri kaydettikten sonra “Müziklerim” bölümüne giriş yapınız. Bu bölümde son kaydettiğiniz parçanın üstüne gelerek tıklayınız. Bu kısımda yer alan bulut işaretine tıklayarak parçayı iPhone telefonunuza indiriniz.

Apple Music şarkıları alarm sesi yapma

  • Bu işlemlerden sonra alarm bölümüne girerek alarm ses belirleme bölümünden indirdiğiniz parçayı bularak alarm sesi yapınız.


Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2017, 21:56

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir