Google Play uygulama yüklenmiyor nasıl yüklenir?

Andronova
Andronova
3 Minimum Okuma

Bu içeriğimizde sizlere Google Play uygulama yüklenmiyor hatası ve güncelleme işlemlerinin nasıl yapılacağını ve bunları yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz. Özellikle uzun dönemdir artan mobil oyun ve uygulama pazarı ile birlikte revaçta olan para kazanmaya yönelik uygulama yükleme konusunda çokça anlatımların olduğunu görerek bu konuyu yeniden hazırlamak istedik.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Aşağıda belirttiğim yöntemlerin Google Play Geliştirici Konsolu üzerinden yapıldığını ve uygulama gönderme işlemi sırasında belli başlı Google tarafından belirlenen koşulların da olduğunun altını çizmekte yarar var. Daha önce uygulama göndermiş ve güncellemek istiyorsanız yine aynı panel üzerinden güncellemeyi ve güncelleme detaylarını değiştirmeniz de mümkün.

İçeriğimiz eski bir yazımızın güncellemesidir. Yani içerikte eski olan çok sayıda bilgi vardır.

Google Play uygulama yükleme

Google Play Store girişi için bir Google hesabınızın olması ve uygulama yüklemek için belli bir mikta ödeme yapmanız gerekiyor. İşlemin yapılması için ödemeniz gerektiğini de unutmayın. Bu yıllık bir ücrettir. Her sene değişen ücretler üzerinden bu para verdiğiniz kart bilgileri üzerinden temin edilir.

Yükleme için yapmanız gerekenler sırasıyla şu şekilde:

  1. G. Play Geliştirici Konsolu’ nu açın. Eğer adresi bilmiyorsanız geliştirici paneline play.google.com/console/signup giriniz.
  2. Daha önce hesap açmadıysanız hesap oluşturma seçeneğini kullanın. Kendiniz veya işletme seçeneğinden biri ile devam edin.
  3. Kendinizi tanımlamanız için kişisel bilgilerinizi gireceğiniz ekran açılacak. Gerekli alanları doldurun.
  4. Gerekli şartları onayladığınızı bildireceğiniz iki kutucuğu işaretleyin.
  5. Hesap oluşturma ve ödeme işlemi için ilgili butona tıklayıp gerekli ödemeyi yapın.
  6. Panel açıldığında eğer daha önce yükleme işlemi yapmış iseniz diğer uygulamalarınızın da listelendiği bir ekran karşınıza gelecektir. Bu ekranın en üzerindeki “Yeni Uygulamalar Ekleyin” butonu ile Google Play uygulama yükleme işlemine başlayabileceğiniz gibi daha önce yüklediğiniz bir uygulamayı güncelleştirmek için uygulamanın üzerine tıklayarak işlemlerinize devam etmeniz gerekmektedir.
  7. “Yeni uygulamalar ekleyin” butonuna bastıktan sonra karşımıza gelecek ufak ekrandan ülke ve uygulama adını girerek devam edin.
  8. Detayların bulunduğu sayfaya geldiğinizde uygulama ile ilgili açıklama vb Google Play Store uygulama sayfasında çıkacak tüm alanları istediğiniz şekilde doldurabilirsiniz.
  9. Bu adımı da geçtikten sonra karşımıza gelen son adımda uygulamanın hangi ülkelerde dağıtılacağını ve ücretli olup olmayacağını belirleyip uygulamamızı yayına alıyoruz.
Google Play uygulama 1
Google Play uygulama yüklenmiyor nasıl yüklenir?

Telefona uygulama yükleyemiyorum diyenlerinde cihazlarını tarih ayarının doğruluğuna ve internet profil ayarını kontrol etmelerini öneririz. Güvenli interneti açanların bu alanda sıkıntı çektiğini söyleyelim. Bu tüm işlemlerde sorun çıkarmakta.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
Google Play uygulama 2
Google Play uygulama yükleyemiyorum

Google Play uygulama güncelleme

Hali hazırda daha önce uygulama yüklemiş ve güncelleme yapacaksanız Google Play uygulama yükleme işlemleri dışında dikkat etmeniz gereken bir adım da uygulama versiyonunun daha önceki versiyondan sayı olarak yüksek olmasının gerektiğidir. Örneğin bir önceki uygulamanız 5.0 ise yeni güncellemenizin 5.0.1 olarak yüklenmesi gerekmektedir.

İşlemleriniz bu kadar. Son güncellemeler ile bir takım değişiklikler gelebilir ancak konsept olarak çok da zorlanacağınızı sanmıyorum.

Google Play uygulama yüklenmiyor sorunu içinde aşağıdakilerin deneme olarak hazırlandığını belirtelim. Herhangi bir uyarı kodu çıkmadığında yapacaklarınız bir çoğu deneme olacaktır.

Google Play uygulama yüklenmiyor

Uygulama yüklenmiyor hatası çıkanların yapmaları gerekenlerden bir kaçını aşağıya ekleyip ve devamında olası diğer sebeplerden söz edeceğiz.

Uygulama yükleme sırasında sonlandırma veya hata çıktığında herhangi bir kod varsa bunun üzerinden gerekli araştırmayı yapın.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kullanılan cihaz, bilgisayar ve interneti değiştirerek deneyin. Engel durumlarında veya şüpheli durumlarda bu işe yarayan önemli adımlardandır.

Çok sık yükleme denemesi yapanların hesapları belki bir süre kısıtlanır ve sonrasında kendiliğinden düzelir. Bu gün boyu sürdüğü de olur.

Tarayıcı sıkıntılarında geçmiş temizlenmesi ve sıfırlanması gerektiği durumlar olur. Tabi farklı tarayıcı veya gizli sekmelerde iş görür.

İnternet sorunlarında modemin yeniden başlatılması denenecekler arasındadır. Hesaplara uygulanan bir yaptırım varsa test için başka bir hesap açılmalı veya destek talebi oluşturulmalıdır.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak