Apple’ın iPhone 6’da Kullanacağı Safir Cam’ın Sağlamlık Testi Sizi Oldukça Şaşırtacak!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Apple geçtiğimiz yıl GT Advanced Technologies ile ortaklaşa Arizona’da “safir cam üretim tesisi” kurmaya başlamıştı. Gelen bilgilere göre ise bu fabrika iPhone 6 için safir cam üretimine başladı. Apple iPhone 6’da hem önde hem arkada safir cam kullanmak istiyordu ama fabrikanın açılma süreci uzadığı için sadece ön tarafında safir cam kullanılmasına karar verildiği söylenmekte.

Apple’ın kendine has yaklaşımları her zaman diğer firmalardan farklı olmasını sağlamıştır. Tüm cep telefonu üreticileri kimsenin kullanmadığı NFC teknolojisine yatırım yaparken Apple bu teknolojiyi gerkesiz görmüş ve telefonlarına asla bu teknolojiyi sokmamıştır. Düşük güç tüketimli Bluetooth 4.0 ile birlikte Beacon teknolojisine yatırım yapan Apple iBeacon ile sektörde bambaşka bir bağlanılabilirlik segmenti yaratılmasına sebep olmuştur.

USB bağlanılabilirliği ile de ilk nesil iPhone’dan beri farkını ortaya koyan ve Samsung’un ilk taklit ettiği şey olan şarj cihazı bağlanılabilirlik noktasını ise iPhone 5 ile kökten değiştirmiş ve bu bağlamda bile kendi ekosistemini oluşturmuştur.

Tüm üreticiler Gorilla Glass cam kullanırken Apple bu cam koruma kılıfınıda küçümsemiş ve “işe yaramaz” olarak nitelendirmiştir. Şu anda Gorilla Glass 3 kaplamalı bir telefon kullanıyorum ve maalesef telefonumun ekranında ciddi korumama rağmen 3 ayda kılcal çizikler oluştu. Apple’ın “işe yaramaz” söyleminin ne denli doğru olduğunu buradan anlayabilmekteyiz.

Apple kendi ekosistemini oluşturmak adına iPhone 6’da ve sonraki bütün cihazlarında safir cam kullanımına geçecek. Normal bir cama göre çok daha etkin koruma sağlayan safir cam ile kaplanmış iPhone 5’in aşağıdaki videosunu izleyip Gorilla Glass mı yoksa Safir Cam mı siz karar verin.

ZdRaQhLD4x8″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Kaynak: phonearena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir