Apply Update From ADB ve Apply Update From Sdcard nedir

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Android telefonda Apply Update From ADB veya Apply Update From Sdcard nedir ne demek ve nasıl yapılır sizlere kısa bilgilendirmemiz olacak. Nasıl kullanılır dikkat ediniz!

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Android işletim sistemli cihazlarda ve çoğunlukla telefonlarda görülen bu yazı ne demek bu işlemin sonucunda ne olur? Bu yazı menüsü çoğunlukla android telefonunuza internetten güncelleme yüklerken veya özel işletim sistemi kurarken ya da telefonu sıfırlarken karşınıza çıkar.

Menü genellikle sıfırlamanın nasıl olacağı ve Android cihazın nasıl kurulacağını göstermek için karşımıza çıkar. Bu menüde son derece dikkatli olmak çok önemlidir; çünkü herhangi bir yanlış yaptığınız takdirde cihazınız bootloop’a girebilir veya bozulabilir.

Apply Update From Sdcard nedir?

Bu bölüm cihaz üreticinin imzalamış olduğu yazılım paketlerini yüklemekte. Üçüncü parti yamaların ve paketlerin imza doğrulanmadığında yüklemelerine izin vermek için kullanılır.

Apply Update From ADB nedir?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

ADB modu kullanılarak yazılım paketlerini bilgisayardan yükleme işlemi. Ama bu mod pek fazla kullanılmıyor.

Apply Update From ADB ve Apply Update From Sdcard nedir

Apply Update From Sdcard ve Apply Update From ADB nasıl kullanılır?

Bu işlem ile karşılaşıyorsanız telefonunuzun reboot tuşlarına basmışsınız demektir. Ve cihaz sizden yeni işletim sistemini mevcut hafıza kartından seçmenizi istiyor. (Apply update from sdcard) işleminin anlamı budur. Apply update from adb ise, yeni kuracağınız işletim sistemini (ROM) mevcut cihazın hafızasından yani kök dizininden seçmenizi istiyor. Bu işlem sonrasında ise seçtiğiniz Rom sorunsuz bir şekilde yüklenmişse telefon veya android cihazınıza kurulacaktır.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir