Bilgisayar ve cep telefonu kredi kartına kaç taksit

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Yeni düzenleme ile taksit sayısı değişti. Kredi kartına taksit sizce ne oldu. Masaüstü, laptop bilgisayarlarda, tabletlerde ve cep telefonlarda kredi kartıyla taksit en fazla kaç oldu.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Geçtiğimiz yıllarda yapılan kısıtlamayla cep telefonlarda kredi kartına taksit kaldırılmıştı. Bu çoğu tüketiciyi üzmüştü. Bu durum telefon satışlarını da etkilemişti. Bir taraftan iyi olan bu karar bir taraftanda iyi değildi. İyi olan tarafı parası olan olmayan herkesin hesapsızca satın almaları. Ayağını yorganına göre uzatmak yerine her ay belki ödeyemeyeceği bir miktarla karşılaşabiliyordu.Cep telefonu kredi kartına kaç taksit oldu?

Bazı telefoncular telefon satarken taksit için aksesuar ve bazı ürünleri göstererek taksit yapıyordu. Tabi bunu yapanlarda belli bir komisyon alıyorlardı.   

BDDK’ dan yeni düzenleme! Kredi kartına taksit oranı değişti. Bilgisayar, tablet ve cep telefonu kredi kartına kaç taksit?

Üç önemli elektronik eşyada kredi kartıyla taksit oranında değişime gidildi. Salı günü itibariyle artık bilgisayar ve tablette 6 ay ve cep telefonda ise 12 ay olarak Ocak 2019′ a kadar geçerli olacak.

Taksit sayısında limit kısıtlaması! Belli bir fiyatın üzerinde olan cihazlarda taksit sayısı 6 ile sınırlandırıldı.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Bilgisayar ve cep telefonu kredi kartına kaç taksit

Cep telefonda kredi kartına taksit sayısı en fazla kaç?

Cep telefonu taksit sayısı 12 ay olarak 3500 TL’ ye kadar olan tutarlar için geçerli olacak. 3500 TL üzerin olan tutarlar için taksit sayısı 6 ile sınırlı tutulacak. Taksit sayısı 31 Ocak olarak son gün belirlendi. Bu tarihten sonra yeni bir düzenleme gelebilir.

Yeni düzenleme resmi gazete’ de yayınlandı. Bu karar çoğu tüketiciyi sevindirecek


Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 12:18

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir