Birisi mail adresimi kullanarak Facebook hesabı açmış

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Birisi mail adresimi kullanarak Facebook hesabı açmış nasıl şikayet ederim diyenler için gerekli içeriği sizlere hazırladık.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bana ait olmayan bir Facebook hesabı için Facebook tarafından e-posta alıyorum. Evet bir dönem çok fazla yardım talep edilen konulardan biriydi.

Yukarıdaki sorunlarla ilgili cevaplar aşağıda yer almaktadır. En alt tarafta yer alan Facebook başvuru adresiyle şikayetinizi yetkililere iletebilirsiniz.

Bana ait olmayan bir Facebook hesabıyla alakalı e-posta bildirimleri mail adresime geliyor. Facebook’ dan sizin açmadığınız bir hesap için e-posta alıyorsanız, birisi sizin mail adresinizle bir Facebook hesabı açmış veya sizin mail adresinizi kullanarak Facebook hesabı açmaya çalışıyor.

Mail adresimle Facebook açılmış şikayeti

  • Kullandığınız mail hesabı üzerinden şifre sıfırlamasını yaparak açılan hesabı kontrol altına almanız mümkün.
  • Facebook’ a mail hesabınızın kullanıldığını anlatan bir şikayet başvurusu yapabilirsiniz.
  • Açılan Facebook hesabını aldıktan sonra hesap silmek işlem yapabilirsiniz.

Facebook hesabınız varsa, bu e-posta adresinizi de Facebook hesabınıza ekleyebilirsiniz. Bu yöntemle mail adresinizin kullanıldığı Facebook hesaplarından kaldırılmış olur. Facebook hesabı açmadıysanız, gelen e-postaların altında yer alan Abonelikten Çık bağlantısı seçeneğini deneyerek bildirimleri durdurabilirsiniz. Kişi sizin mail adresinizi sadece bildirimler için kullanıyorsa engellemiş olursunuz.

Facebook hesabınızla giriş yapıp (her hangi bir hesabınızla) hesabınıza mail adresi eklemek yada Facebook hesabınız kaldırmak için Facebook’ da sağ üst tarafında yer alan simgeye tıklayıp Ayarlar’ dan e-posta bölümüne giriş yaparak bir başka e-posta adresi ekle seçeneğini tıklamanız yeterli. Eğer Facebook hesabından mail adresini kaldırmak istiyorsanız yanında yer alan Kaldır seçeneğini kullanabilirsiniz. Yardım için teknoloji destek hattını arayabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Birisi mail adresimi kullanıyor 

Yukarıda en başta yer alan sorular için Facebook şikayet başvuru adresi buradan. Başvuru formunda yer alan istenen bölümleri eksiksiz doldurup, şikayetinizin detaylı açıklamasını yaparak gönderiniz. Facebookla ilgili diğer haberlerimize göz atmak ister misiniz? 

  • Bu facebook.com/help/contact/255904741169641 url’ ye girin,
  • Facebook’ ta kullanılan mail adresini hangi e-posta ile başlayan yere yazınız,
  • Sorun açıklamasına gerekli şikayeti yazın,
  • Kimlikteki adınızı, soyadınızı ve doğum tarihinizi ekleyin,
  • Kabul edip gönder yapın.

Sorunsuz başvurunuz gitti ise 1 hafta içerisinde bi ihtimal cevap mailinize gelecektir. Gelmedi ise bu işlemi tekrarlayın.

Birisi mail adresimi kullanarak Facebook hesabı açmış
Birisi mail adresimi kullanarak Facebook hesabı açmış

Yapmamanız gereken işlemler

Açılan hesabı hali hazırda ele geçirdiyseniz önerimiz kapatmanız olacak. Sonrasında olur olmaz sıkıntılarla karşılaşmanızı istemeyiz. Diğer önemli husus ise işlemlerde sık sık bir şeyleri tekrarladığınızda kendi kendinizi engelleyeceğinizi belirtelim.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak