BitTorrent (BTT) nedir, BTT nasıl alınır?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Kripto satın almadan önce önemli hususların olduğunu bilmenizi öneriyoruz. Örnek borsa / platformun güvenirliği, para aktarımlarda ve alımlarda komisyon ücreti.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

BitTorrent, 2001 yılında kurulan bir dosya paylaşım protokolüdür. Platformunun aktif kullanıcı sayısının 100 milyon olduğu bilinmektedir. BitTorrent toplam kullanıcı sayısı ise 1 milyardır. Bu açıdan dünyanın en büyük protokolü olarak değerlendirildiği söylenebilmektedir. 2018 yılında protokolü TRX – Tron ile ortaklık sağlamıştır. TRON ve BitTorrent vakfı ortak çalışması ile 2019 yılında BitTorrent Coin piyasaya sürülmüştür.

BitTorrent alım satım işlemleri nasıl yapılır?

BTT alım satım işlemleri için bu alanda hizmeti veren bir kripto para borsası ile çalışmak gerekmektedir. Pek çok kripto para borsasının bu konuda hizmet verdiği bilinmektedir. Tabi bunlar arasında güvenilir olanların tercih edilmesi gerekiyor. Teminat ve şirket büyüklüğü çok önemli faktörlerde biridir. Alış ve satış işlemini Türk Lirası ile gerçekleştiren kullanıcıların ise TRY ile alım satımına imkan tanıyan bir kripto para borsası ile çalışması gerekmektedir. Binance, Paribu gibi platformların TRY ile BitTorrent alım satımına imkan tanıdığı bilinmektedir.

BitTorrent avantajları nelerdir?

Avantajları şu şekilde sıralanabilmektedir:

BTT Coin’in en önemli avantajlı, kullanıcılarının ayrıcalıklı hissettirmesidir. Protokol kullanılarak dosya paylaşımı yapan kişiler BTT yatırımcısıysa, bu durumda işlemlerinin gerçekleştirilme hızı artmaktadır.

  • Dkkat çeken bir diğer avantajı, çevrimdışı kripto para cüzdanlarına da açık olmasıdır. Bu sayede çevrimiçi saldırılara karşı korunabilmektedir.
  • BTT transfer işlemleri 7 gün 24 saat gerçekleştirilebilmektedir.
  • İşlem masrafları oldukça düşüktür.

BitTorrent dezavantajları nelerdir?

Dezavantajları, katılımcıların bilgi sahibi olması gereken bir diğer önemli noktadır. Sistemin en önemli dezavantajının fiyat oynaklığı olduğu söylenebilmektedir. Anlık fiyat takibi yapılması ve bu doğrultuda düzenli olarak alım – satım işlemlerinin gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. Ancak bu durumun tüm kripto para birimleri için geçerli olduğunu da hatırlatmak gerekmektedir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Bir çok önemli Coin’in kısa vadede yüksek kazanç sunacak bir seçenek olmaması da, bir diğer dezavantajıdır. 

Bize göre çoğu olumsuz büyük çapta gelişmelerden etkilenecek şekilde piyasa da işlem yapıyor. Geliştiricisi ve arkasındaki şirketlerin büyüklüğü her zaman önem arz etmekte.

BitTorrent (BTT) nedir, BTT nasıl alınır?

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir