BlackBerry 10.2.1’de Google Play Store Desteği Yer Alacak!

blank

Mobil dünyasında zor bir süreçten geçen üreticilerin başında gelen BlackBerry, BlackBerry işletim sisteminin bir sonraki sürümü 10.2.1 üzerinde çalışıyor ve elde edilen görüntülere bakacak olursak, BlackBerry kullanıcılarını oldukça mutlu edecek bir gelişme üzerinde çalışıyor.

crackberry forumunda paylaşılan bazı görsellerin BlackBerry 10.2.1 numaralı sürüme ait olduğu iddia ediliyor ve paylaşılan görsellerden anlaşıldığı üzere BlackBerry yeni sürümde işletim sisteminde Google Play Store uygulamasına yerleşik olarak yer verecek. Bu şu anlama geliyor ki, BlackBerry kullanıcıları çok yakında yüz binlerce uygulamanın yer aldığı Google Play’den yararlanabilecek.

BlackBerry Z10 ve Q10 adlı iki model ile piyasaya hızlı bir giriş yapmak isteyen ancak işletim sistemi uygulama mağazasının yeterli zenginlikte olmaması ve telefonlar için belirlenen yüksek fiyat, cihaz satışlarının hayal kırıklığı yaratmasında önemli etken olmuştu.

BlackBerry tarafından konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama henüz yapılmış değil. Kısa süre önce BlackBerry Messenger uygulamasını Android ve iOS kullanıcılarının hizmetine sunan Kanada merkezli üreticinin, akıllı telefonlarında Google Play erişimi sağlaması, kullanıcıların işletim sistemine olan ilgisini artırmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Peki siz Google Play Store destekli bir BlackBerry akıllı telefonu satın almak ister misiniz?

1

2

3

kaynak: AndroidAuthority

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!