YouTube Shorts simgesi çıkmıyor gözükmüyor mü?

Andronova

YouTube Shorts simgesi görünmüyor sorunu için şimdiden neden çıkmıyor başlıklarla değerlendirdik. İşareti göremiyorum demeden önce gereksinimlere bakınız.

TikTok uygulamasının başarısından sonra rakip şirketlerin uygulamalarında benzeri yenilikler getirildi. Şu aralar buna ayak uyduran Google’ da YouTube Shorts adlı özelliği Amerika’ da kullanıma açtı. Sanırım şu anki durumun test olduğu ve olumlu geçmesiyle yavaş yavaş çoğu ülkeye yayınlayacaklarını düşünüyoruz. Bu sürenin uzun olmayacağını düşünüyoruz.

Shorts, Türkçesi Şort olarak adlandırdığımız YouTube’ ın yeni 15 saniye gibi kısa çekilen videoların yayınına diyebiliriz. Kısa çekilecek filmler için eğlenceli bir hale dönüştürüyor. Kamera odaklı çoklu video klipler, gelişime açık şarkı kitaplığı, esnek şekilde hızlı kontroller ve kayıt için zamanlayıcı.

Şirketin daha önce duyurmuş olduğu bu yeniliğin iPhone tarafında ve Android cihazlarda herhangi bir problem yaşanmış mı şu an için belirsizliğini koruduğunu söyleyebiliriz.

Büyük markaların önemsemediği bazı gelişmeler daha sonra kopyalanarak adı değiştirilip hizmete sunuluyor. Mantığına baktığınızda bir çoğu benzerlik göstermekte. Bir eksik bir fazla ile devam ediyorlar. Bundan sonraki süreçlerde artı ne gibi şeyler eklenebilir bunlara bakacaklar.

Yenilik mobil sürümde kullanıma açıldı ve mobile odaklı olarak gelişmelerini süredüreceğe benziyor. Dikey video akışı sunulduğuna göre önemli gelişmelerin bizi beklediğini söyleyebiliriz.

Beta sunumda büyük bir izleyici sayısına ulaşıldığı ve beklenildiğinden daha iyi gittiği belirtiliyor. Şimdiden tam versiyonda ne gibi gelişmelerin olacağı ve rakiplerinin önüne geçebilecek mi merak konusu.

YouTube Shorts simgesi çıkmıyor gözükmüyor mü?

YouTube Shorts çıkmıyor mu?

Şu an Türkiye’ de hizmete açılmadı ama vpn kullanılarak test edilebilir. Yayına girdikten sonra yine görünmüyor şikayetleri gelmeden şimdiden biz olası nedenlerine işaret etmek istedik.

  1. Başka bir cihazla ve oturumlu oturumsuz denediniz mi?
  2. Telefondan bölge değiştirerek veya vpn ile ülke değiştirerek deneyiniz.
  3. Bilgisayar sürümünün şu an yayına alındığını bilmiyoruz ama çıkarsa test edilmesini öneririz.
  4. Shorts çıkıyor ama açılmıyorsa uygulamanın önbelleğinin temizlenmesi iş görebilir.
  5. Uygulamayı kaldıralım ve önceki uyumlu başka versiyonlarla deneyelim.
  6. Kablosuz kullananların modemini yeniden başlatmaları ve duruma göre dns kullanılarak kontrol edebilirler.
  7. Hesapla girenlerin birden çok profille denemelerini öneririz.
  8. Telefonun tarihinin yanlış olmasından dolayı çalışmasında problem çıkarabilir.
  9. Telefonun yazılımın çok eski olmasından dolayı Shorts uyumsuzluk çıkarması mümkün.

Şüpheli görülen kullanıcıların işlemlerinde bir engelleme görülebilir. Kullandıkları internet, telefon ve hesapların banlanması söz konusu diyebiliriz. Profil kullanarak işlem yapanların hesaplarında yaşanacak bir aksaklık kullanımı etkileyebilir. İncelemek adına hesabın bilgilerinde bir şeyleri değiştirip kayıt etmeye çalıştığınızda bir hatanın çıkabileceğini söyleyebiliriz.

Bir başka sorununda telif durumları ve şikayetlerin olumlu sonuçlanması. Yaptırımda kullanıma mani olacak özellikler karşınıza çıkabilir.

YouTube Shorts görünmüyor


Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2021, 21:11

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir