BlackBerry İnternet Ayarları (Resimli Anlatım)

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

BlackBerry internet ayarlarını resimli olarak sizlere adım adım hazırladık. İçeriğimizi yeniden güncelledik ve bazı seçenekler modellere göre değişiklik göstermekte.

Ad imageAd image

BlackBerry markası adı çok fazla duyduğumuz bir marka değildir. Fakat BlackBerry eskiden beri kaliteli mobil cihazlar üretmektedir. BlackBerry kendine özgü bir yazılım barındırdığından dolayı telefon içerisinde bazı ayarları bulmak biraz kullanıcıları zorlamaktadır. Bundan dolayı bu haberimizde BlackBerry Z10 modeline ait internet ayarlarının nasıl yapılacağını anlatacağız. Burada internet ayarı derken wifiden kullandığınız interneti değil cep telefonu hattınızda yüklü olan internet paketlerini kullanabilmek için APN ayarlarının nasıl yapılacağını yayınlayacağız. Aşağıdaki başlık altında BlackBerry Z10 internet ayarlarını resimli olarak bulabilirsiniz.

BlackBerry İnternet Ayarları (APN)

BlackBerry Z10 modelinde ana ekran görüntüsü aşağıdaki rsimde göründüğü gibidir. Bu ekranda telefom içerisinde yer alan bütün uygulamaları görmekteyiz.Yapmanız gereken telefonda var olan ayarları yapabileceğiniz ayarlar bölümüne girmektir. Bunun için ana ekranda yer alan ve çark seklinde simgesi bulunan kırmızı kutucuk içerisine aldığımız şekle tıklayınız.

BlackBerry internet ayarları
BlackBerry internet ayarları nasıl yapılır

Açılan ayarlar bölümünde telefon içerisinde yapabileceğiniz değişiklikler bulunmaktadır. Buradan APN ayarlarını yapabileceğiniz “Ağ Bağlantıları” yazısına tıklayınız. Bu bölümde sadece APN mobil şebeke internet ayarlarınızı değil ayrıca Wi-Fi ayarlarınızı ve Bluetooth ayarlarınızıda yapabilirsiniz.

BlackBerry internet ayarları nasıl yapılır
BlackBerry internet ayarları

Açılan ekranda bir çok ağ bağlantı simgeleri bulunacaktır. Fakat mobil şebeke ağ ayarını yapabilmek için en başta yer alan altında kullandığınız cep telefonu firmasının adı yazılan Mobil Şebeke yazısına tıklayınız. Aşağıdaki resimde kırmızı kutucuk içerisinde yer almaktadır.

Ad imageAd image
BlackBerry Z10 internet ayarları nasıl yapılır
BlackBerry bağlantı ayarları

Açılan ekranda mobil şebeke yazısının karşısında yer alan seçeneği aktif hale getiriniz. Ardından sayfanın altında yer alan APN yazısına tıklayınız. Aşağıdaki resimde kırmızı kutucuk içerisine aldığımız APN yazısına tıklayınız. 

BlackBerry Z10 internet ayarları
BlackBerry şebeke ayarları

Açılan ekranda APN ayarları karşınıza çıkacaktır. Bu ekranda Erişim noktası adı yani APN bölümüne internet yazınız. Kullanıcı adı ve parola bölümlerini boş bırakınız. Bu işlemlerin ardından yaptığınız APN ayarlarının telefonda aktif olabilmesi için sağ üst köşede yer alan kaydet tuşuna basınız.

internet ayarları nasıl yapılır
İnternet apn yapılandırması

BlackBerry Cihazlarda Karşılaşılan İnternet Sorunları

1. Bağlantı Sorunları:

BlackBerry cihazınızda internet bağlantısı kuramıyorsanız, öncelikle cihazınızın uçak modu veya veri bağlantısı gibi ayarlarının doğru yapılandırıldığından emin olun. Ardından, cihazınızı yeniden başlatarak veya uçak modunu kapatıp açarak bağlantı sorunlarını gidermeyi deneyin.

2. Wi-Fi Sorunları:

Ad imageAd image

Wi-Fi bağlantısıyla ilgili sorunlar yaşıyorsanız, öncelikle Wi-Fi ağınızın gücünü kontrol edin ve cihazınızın Wi-Fi sinyalini güçlendirmek için daha yakın bir konuma getirin. Ayrıca, Wi-Fi ağınıza doğru şifreyi girdiğinizden ve ağınızın gizli olmadığından emin olun.

3. Mobil Veri Sorunları:

BlackBerry cihazınızda mobil veri bağlantısı sorunları yaşıyorsanız, öncelikle cihazınızın operatör ayarlarının doğru olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızın SIM kartını kontrol edin ve gerekirse temizleyin veya yeniden yerleştirin. Cihazınızı ağ operatörünüzle iletişime geçerek ayarları kontrol etmeleri için de kontrol ettirebilirsiniz.

4. Tarayıcı Sorunları:

Tarayıcıda yavaşlık veya bağlantı hataları yaşıyorsanız, öncelikle cihazınızın tarayıcı uygulamasını güncelleyin ve önbelleği temizleyin. Ayrıca, tarayıcıda açık olan fazla sekmeleri kapatmayı ve gereksiz eklentileri devre dışı bırakmayı deneyin.

5. Güvenlik Yazılımı Sorunları:

Güvenlik yazılımları, bazen internet bağlantısını engelleyebilir veya yavaşlatabilir. BlackBerry cihazınızda güvenlik yazılımı yüklüyse, ayarlarını kontrol edin ve gerekirse geçici olarak devre dışı bırakın veya ayarlarını yapılandırın.

6. Sistem Güncellemeleri:

BlackBerry cihazınızda internet sorunları yaşıyorsanız, cihazınız için mevcut olan sistem güncellemelerini kontrol edin ve gerektiğinde yükleyin. Güncellemeler, cihazınızın internet bağlantısını ve performansını iyileştirebilir.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir