Bluetooth 5 nedir? Bluetooth 5 özellikleri

Andronova
2 Minimum Okuma

Bluetooth 5.0 bir önceki cihaza göre dört kat daha hızlı dosya transferini sağlıyor. Beklendi maksimum 2 Mbps hızla dosya aktarma. Müzik, fotoğraf ve video daha hızlı!

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bluetooth 5 Premiumlarda!

Bluetooth teknolojisi günümüzde oldukça gelişmiş durumda. Bluetooth bir ücretlendirme olmaksızın iki uyumlu cihaz arasında veri alış verişini sağlar. Geliştirilen Bluetoothlar aracılığıyla Multiplayer oyunlara dahi giriş yapmak mümkün olur. İnternette bağlantı ya da USB bellek bulunmadığı zamanlarda Bluetooth kullanarak veri akışı sağlanır. Son çıkan Bluetooth 4.2 sürümünden sonra Bluetooth 5 çıktı. Bluetooth 5 özellik olarak Bluetooth 4.2’ye nazaran daha iyi bir performans göstereceğe benziyor. Bluetooth 5 günümüz üst modellerinden olan Samsung Galaxy S8, S8 Plus ve Sony XZ Premium modelleriyle birlikte geliyor. Şimdi Bluetooth 5 teknolojisinin artı özelliklerinden söz edelim.

Bluetooth 5 nedir

Bluetooth 5 nedir?

Geniş kapsama alanı!

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bluetooth’un en çok kullanılan kablosuz bağlantı ağı olduğu söylenebilir. Herkes müzik, fotoğraf gibi dosyaları paylaşmak için bu ağı kullanmıştır. Fakat iki cihaz arasında Bluetooth ile iletişimi sağlayan Multiplayer uygulamalarda telefonları uzaklaştırmadan tutmak bazen zor olabiliyor. Yeni çıkan Bluetooth 5 ile 4 kat daha geniş kapsama alanı ile istenilen mesafeden iyi verimle bağlantı sağlanır.

Bluetooth 5 veri kapasitesi daha fazla!

Bluetooth’la dosya paylaşımı esnasında telefonun pil tüketimi çok artar. Yeni telefonlara gelen Bluetooth 5 teknolojisi ile cihazlar eskisine göre 8 kat daha az şarj tüketir ve işlemcisi de o kadar daha az yıpranır.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bluetooth 5 önceki sürüme göre 2 kat hızlı!

Bluetooth 5, önceki sürüm Bluetooth 4.2’ye nazaran iki kat daha fazla hızda. Bluetooth kullanımı çok yaygın olmasa da gerekli olduğunda hızı yavaş ise insanları uzun süre bekletebiliyor. Eskisinin iki katı hızdaki bu yeni teknoloji sayesinde verilerimizi daha hızlı paylaşabileceğiz. Eski telefonlarda bir veri aktarımını 10 dakika bekliyorsanız, Bluetooth 5’e sahip cihazda bu bekleme süresini yarıya düşürebilirsiniz. Aynı zamanda daha hızlı veri aktarma işlemine sahipsiniz.

Sonuç olarak, yeni Bluetooth teknolojisi bir hayli etkileyici. Son çıkan üst düzey telefonlarda göreceğimiz bu teknoloji kullanıcılarını memnun edeceğe benziyor. Teknoloji haberleri

Bluetooth 5 özellikleri

Bluetooth 5 önceki sürüme göre 2 kat hızlı!

Bluetooth 5 veri kapasitesi daha fazla!

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir