Brawl Stars Giriş Yapılamadı Hatası Çözümü

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Dünden beri Brawl Stars giriş yapılamadı lütfen daha sonra tekrar dene (2) sunucuya bağlanılıyor hatası alanların başlıca çözümde yapılacaklardan bahsetmeye çalıştık.

Ad imageAd image

Brawl Stars oyuna girerken giriş yapılamadı veya sunucuya bağlanılıyor yazısında kalıyorsa genelde bir sorun var mıdır diyerek araştırmanızı öneririz. Bulunduğunuz bölge ile alakalı port sorunu çıkmış olabilir. Bunun dışında yeni bir sürüm çıkmışsa güncellemeden sonra giriş hatası verebilir. Biz iPhone’ da karşılaştık ve Android telefonlarla aynı adımlar pek işe yaramayabiliyor. Bundan dolayı game center hizmeti üzerinden oyuna giriş yapmaya çalışınız.

Sunucu hatasının çoğunlukla çıkma sebebi şöyle:

 • Yurt dışı erişiminde yaşanan sıkıntılar.
 • Oyuna yapılan siber saldırılar veya aracı hizmetlere yapılan saldırılar.
 • Oyunun sunucularında beklenmedik arıza, bakım veya güncellemeler.
 • Çıkarılan yeni bir sürümle cihazların yazılım uyumsuzluğu yaşanması.
 • Kullanılan cihazın tarihinin yanlış olmasından dolayı çok sayıda hata mesajları çıkabilir.
 • Cihazda yeteri kadar yer olmaması. Baktığınızda örnek 1 GB yer var ama problem çıkarıyorsa bunun yetersiz olması mümkün. Nedeni sistemin rahat kullanılabilmesi için daha çok yer ihtiyacı duyabilir.
 • Banlanan hesap veya şüpheli davranışların algılanması giriş engeli çıkarabilir.
 • Giriş bilgileri kayıtlı oyunların başka bir cihazdan ya da bilgiayardan değiştirilmesi. Şifre değiştirildiğinde bağlanmaya çalışırken uyarı verebiliyor. Ama alınan uyarının genel mesajlardan biri olduğundan parola değişikliği olduğunu anlamayabiliyorsunuz.

Yukarıdakilere göre yapacaklarınız belli ama yine ek olarak aşağıdakilerin kontrol edilmesini öneriyoruz. Eğer gün boyu devam ediyorsa sosyal ağlardan araştırmanızı öneriyoruz.

Brawl Stars Giriş Yapılamadı (Android)

Brawl Stars giriş yapılamadı Samsung telefonda sorun yaşadığımız zaman yaptığımız işlemler şunlardır:

Ad imageAd image
 1. Cihazın tarihinin doğru olup olmadığını kontrol ettik.
 2. Oyun açık ve hata ekrandayken cihazı yeniden başlatın.
 3. Depolama tarafında yeteri kadar boş alan var mı baktık.
 4. İnternet bağlantısında kopma ve hız düşüklüğü var mı diye başka cihazlarla ve hız testi yaptık.
 5. WiFi ile bağlantığımızda modemin kapatılıp biraz beklentikten sonra açıp denedik.
 6. Uygulamalar kısmından oyunun üstüne dokunduk ve önbelleğin temizlenmesinden sonra oyuna girip denedik. Devam edenler için aynı yere dönüp bu seferde verileri temizle olan seçeneği kullanılacak.
 7. Telefona vpn yükleyerek denedik ve sıkıntı çıktığında ülke değiştirerek denedik.
 8. Varsa başka bir hesapla oyuna giriniz.
 9. Uygulamalardan verileri temizledikten sonra oyunu kaldırıp tekrar yükleyip deneyin.
 10. Eski sürümle oynanabiliyorsa internette bulup eskisini yükleyiniz.

Brawl Stars Giriş Yapılamadı (iPhone)

Giriş hatası iPhone’ da alanlar için:

Yukarıdakilerin tekrarı yapılabilir ama bazılarının iOS tarafında olmadığından ekstra bir kaç önerimiz olacak.

 1. Kablosuz internet kullananların modemi yeniden başlatması ve duruma göre birde hücresel veri kullanarak denenmesi.
 2. Başka telefonun interneti paylaştırılarak test edilebilir.
 3. Yine burada vpn kullanılabilir ve dns.
 4. Tarih yanlış mı bakınız ve cihazı yeniden başlatın.
 5. Kaldırın tekrar yükleyip deneyiniz.
 6. Başka giriş yöntemlerini kullanın. Şunla bağlan gibi örnek game center özelliği iPhone’ da bulunmakta.
 7. Şifre değişikliği yapılmadığı halde sorun çıkarmışsa o zaman oyunun parolasını başka bir yerden değiştiriniz.
 8. Eski oyunun sürümü denenebiliyorsa Google’ dan araştırıp indirip denenebilirsiniz.

Bunların dışında oyun geliştiricisine sorun bildiriminde bulunulabilir. Birde başka bir cihazdan hesabınızla girip test ediniz. Belki hesabınıza gelen bir ceza nedeniyle geçici bir yasaklama gelmiş olabilir. Hile yapan hesaplarda kalıcı ban çıkabiliyor ve direk bu belirtmeden herhangi bir giriş uyarı mesajlardan biri çıkabiliyor.

Brawl Stars giriş yapılamadı hatası çözümü
Brawl Stars giriş yapılamadı hatası

Brawl Stars Giriş Sorunlarının Nedenleri

Brawl Stars oyununa giriş yaparken yaşadığınız sorunlar, çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir:

 1. Sunucu Sorunları: Oyun sunucularında yaşanan aksaklıklar veya bakım çalışmaları, oyuna girişte sorunlara yol açabilir.
 2. İnternet Bağlantısı: Stabil bir internet bağlantısı olmadan oyunu başlatmaya çalışmak, giriş sorunlarına yol açabilir. Zaman zamanda ülke içinde veya dışında yaşanan erişim sorunları böyle bir durumun ortaya çıkmasına neden olur.
 3. Cihaz Sorunları: Eğer cihazınızın işletim sistemi veya uygulama sürümü güncel değilse, uyumsuzluk nedeniyle giriş sorunları yaşanabilir. Tabi yüklenen uygulamalarda zaman zaman birbirlerini etkilediği olur.
 4. Hesap Sorunları: Hesabınızda güncelleme veya güvenlik sorunları varsa, giriş yapmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Bunun dışında şüpheli olarak algılandığınızda bir süre kullandığınız bağlantı veya cihazınız engellenir. Daha büyük sorunlarda ise hesabınıza güvenlik sebebi ile kısıtlama getirilir.

Brawl Stars Giriş Sorunlarını Çözme

Giriş sorunlarıyla karşılaştığınızda sakin kalmak ve sorunu çözmeye odaklanmak önemlidir. İşte Brawl Stars giriş sorunlarını çözmek için adımlar:

1. İnternet Bağlantısını Kontrol Etme

Giriş sorunlarının çoğu, kötü veya kesintili bir internet bağlantısından kaynaklanır. İnternet bağlantınızın stabil olduğundan ve hızlı olduğundan emin olun. WiFi yerine mobil veriyi kullanmayı deneyin veya farklı bir WiFi ağına bağlanmayı deneyin. Duruma göre, ücretsiz VPN uygulamalarından erişim yapmaya çalışın.

2. Brawl Stars Sunucu Durumunu Kontrol Etme

Brawl Stars sunucularının bakım veya güncelleme nedeniyle kapalı olup olmadığını kontrol edin. Resmi Brawl Stars sosyal medya sayfalarından veya topluluk forumlarından, sunucu durumu hakkında bilgi almaya çalışın.

3. Cihazınızı ve Uygulamayı Güncelleyin ve kontrol edin

Oyunun en güncel sürümünü oynuyor olduğunuzdan ve cihazınızın işletim sistemi güncel olduğundan emin olun. Güncellemeler, oyundaki hataları ve uyumsuzlukları düzeltebilir. Bunun dışında cihazda yeterli boş alanın ve tarih kısmının yanlış olmadığından emin olun.

4. Hesap Sorunlarını Giderme

Eğer hesap sorunları yaşanıyorsa, Brawl Stars destek ekibi ile iletişime geçin. Hesabınızın güvenlik kontrollerini geçmek veya hesap sorunlarını çözmek için size yardımcı olabilirler. Ama bundan önce isterseniz tarayıcı kullanarak deneyin. Birde şifrenizi unutmuş gibi sıfırlayıp giriş yapın.

5. Alternatif Hesap Kullanma

Eğer hala giriş yapamıyorsanız, alternatif bir Supercell hesabıyla giriş yapmayı deneyin. Bu, oyununuzu farklı bir hesapla oynamanıza olanak tanır.

Brawl Stars giriş yapılamadı sorunu şu an için geçici sistem sorunu mu yoksa sizden kaynaklı mı diye kontrol etmeniz için olası en iyi adımları yukarıda paylaştık.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe