Bu Apple kimliği daha önce itunes store' da kullanılmadı

iPhone' da "Apple kimliği daha önce iTunes Store' da kullanılmadı. Giriş yapmak için gözden geçir' e dokunun ve ardından hesap bilgilerinizi inceleyin" hatası alanların dikkatine.

Andronova

App Store uygulama indirirken “Bu Apple kimliği daha önce itunes store’ da kullanılmadı” hatası alanların çoğunda mevcut kullanılan id yerine yenisi eklenen cihazlarda karşımıza çıkmakta. Bu durum kişi yeni bir hesap açtığında ya da ikinci el iPhone aldım Apple Kimliğini değiştirdim ve bu sorunla karşılaştım diyenlerde oluyor. 

Telefonun ayarlarında bulunan ilk alanda A kimliği kısmına girerek en altta “Çıkış yap” yazısına dokunduktan sonra yeni bir hesapla oturum açmak isteyenlerin böyle bir uyarı aldığı görülmekte. Nedeni daha önce Apple’ da kullanılmamış bir mail ile hesap açıp ve ardından oturum açtığınızda karşınıza çıkabilir. İlk defa kullanıldığından dolayı bir sözleşme metni karşınıza çıkar ve okuyup onaylamanız istenilir. 

Ekrana kabul et seçeneği çıkmayanlar için mağazadan çıkıp tekrar girerek veya telefonun kapatılıp açılmasıyla çözülecek. Birde internet bağlantınızı değiştirerek test edin.

Apple kimliği kullanılmadı hatası alanların bakması gerektiği alanlar şunlar:

  • Uygulama indirme ekranında sözleşme metni açılabilir. Kabul ederek sorunu çözersiniz.
  • Ayarlardan ilk bölümden oturumu kontrol ediniz.
  • Bilgisayardan iTunes programını açınız ve yeni kimlikte kullandığınız e-posta hesabını ve şifrenizi yazarak onay ekranına ulaşabilirsiniz. Ya da giriş yaptığınızdan dolayı onaylanmış olabilir.
  • Ne yaparsanız yapın bu uyarından çıkamıyorsanız eski hesabınızla oturum açınız ve duruma göre tekrar deneyin.

Son öneriimiz Apple’ ın destek bölümlerinden yardım alınız. Hesap sıfırlama gibi işlemler yapılabiliyor. Fatura talep edilebilir.

Bu Apple kimliği daha önce itunes store' da kullanılmadı

Genelde aşağıdaki koşulları kabul etmenizle çözüme ulaşılıyor.

Bu Apple kimliği kullanılmadı


Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2021, 16:25

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın