Bu Özellikler Doğruysa Oppo Find 7 İnanılmaz Bir Telefon Olacak!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Çin pazarına sunduğu birçok akıllı telefon sunan Oppo, dünya kamuoyunun dikkatini ise Find 5 modeliyle çekmişti. Telefon o kadar çok beğenildi ki, Oppo cihazı Amerika ve Avrupa’da sınırlı sayıda satmak zorunda kaldı. Her geçen gün üretim kapasitesini artıran ve daha etkileyici modellerle tüketicilerin karşısına çıkmaya devam eden Oppo’nun son yeniliği ise dönebilen bir kamera tasarımı ve arka bölümü dokunmatik alandan oluşan N1 modeli olmuştu. 10 Aralık’ta birçok ülkede satışa sunulacak N1 modelinin ardından ise gözler bu defa Find 7 modeline çevrilecek.

Andronova

Find 7 modelini ilk olarak haziran ayında gündeme gelmişti ve çok geçmeden Çinli üretici modelin varlığını doğrulamıştı. N1 modeli dikkate alındığında Find 7’nin 2014’ten önce tanıtılması zaten beklenen bir gelişme değildi.

2014’le beraber işlemci, ekran çözünürlüğü, kamera ve RAM tarafında mobil cihazların önemli bir ilerleme göstermesi bekleniyor. Bir süre önce Benchmark kriter testinde ortaya çıkan Galaxy S5’in 2K çözünürlüklü bir ekrana sahip olması bu iddiayı doğruluyor. Donanım ve tasarım noktasında kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran Oppo, Find 7 modeliyle bu alışkanlığını sürdürecek gibi görünüyor. Zira Çin kaynaklı gelen haberlere göre Oppo Find 7 teknik özellikleriyle deyim yerindeyse parmak ısırtıyor.

GizChina tarafından sızdırılan teknik özellikleri sıralayacak olursak; 5.7-inç boyutunda 2.560 × 1.440p çözünürlüklü ekran, Krait 450 mimarisine sahip ve 2.5GHz frekans hızına erişebilen dört çekirdekli Snapdragon 805, Adreno 420 grafik yongası (Adreno 330’dan %40 daha iyi performans sergiliyor), 3GB RAM, 4G LTE, 13MP çözünürlüklü arka kamera ve 5MP çözünürlüklü ön kamera.

Oppo, Weibo hesabı üzerinden alt bölümde yer alan görseli paylaşarak Find 7 modelinin hazır olduğu bilgisini verdi. Telefonun 2014’ün ilk çeyreğinde tanıtılması bekleniyor.

oppo-find-7-4g-lte

kaynak: unwiredview

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.