Çalınan Facebook hesabını geri alma kimlik kartıyla

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Çalınan Facebook hesabımı geri almak istiyorum diye yazan çok oluyor. Çoğunlukla kimse sizin hesabınızı geri alıp geri veremez. Şifre kurtarma için şikayet nasıl yapılır bunu bakınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
  • www.facebook.com/hacked 
  • www.facebook.com/help/contact/183000765122339

Üçüncü adım işlem yaptığınızda ekran altında yer alan “Bunlara artık erişimi yok mu?” seçeneğini denemeniz. Yine erişim yapamıyorsanız sorun devam ediyorsa en aşağıda Facebook kimlik ile başvuru seçeneği için başvuru adresi bulunmaktadır.

Facebook hesabını kesin geri almak için ya üçüncü adım yada savcılık kanalıyla başvuru yapmanız gerekir.

Destek için teknoloji hattını arayabilirsiniz. Bir çok sorun için kimlik doğrulaması istiyor gibi farklı durumlar karşınıza çıktığında yardım almanız çok kolay olacak. Çoklu başvuru yapmak isteyenlere de Facebook destek hattı konusunu incelemelerini öneriyoruz. Yer alan tüm bağlantıları kullanın.

Facebook hesabınızın gerçekte çalınıp çalınmadığını anlamak için Facebook şifre sıfırlama adımlarını deneyiniz.

Facebook hesabını geri alma adımları

  • Şifre sıfırlama veya kurtarma adımları olmadıysa “Bunlara artık erişimin yok mu?” seçeneği ile devam ediniz. 
  • Facebook neden kimlik doğrulaması istiyor? Facebook kimlik doğrulamasın da hangi kimlikleri kabul eder? Facebook kimlik görüntüsünü gönderirken kimlikte tüm bilgiler yer alması mı gerekiyor?
  • Facebook kimlik doğrulaması neden istiyor: Facebook hesabınızın incelenebilmesi için yani size ait olduğunun anlaşılabilmesi için kimlik kartınızın görüntüsünü Facebook’ a göndermeniz gerekiyor. 
  • Kimlikte gizleyebileceğiniz bilgiler: T.C kimlik numarası, baba adı ve anne adı gibi bilgiler gizlenebilir. Bilgileri gizlemek için üzerine bir şey kapatabilir veya resim düzenleyici ile bu bilgileri silebilirsiniz.
  • Facebook’ a hangi kimlik türlerini gönderebilirim: Nüfus cüzdanı, ehliyet, doğum belgesi, Evlilik cüzdanı, araç sigortası gibi belgeler kullanılabilir. Facebook hesap doğrulamasını yaptıktan sonra kimlik bilgilerinizi sildiğini belirtiyor.
media 11810
Çalınan Facebook hesabını geri alma kimlik kartıyla

Şifre yenileme ekranında “Bunlara erişimim yok mu” olan seçenekle alternatif bir veya bir kaç seçenekle karşılaşabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
media 11813
Çalınan hesabı geri almak için başvuru

Yasal yollara yönelme

Adlı konular dışında yapacağınız başvurulara büyük ihtimal olumsuz yanıt verecekler. Suç duyurusunda bulunmada vereceğiniz dilekçenin yanıtı 1-2 ay içerisinde olacaktır.

Mahkemelik durumlardan biri oluşmuşsa bir avukata danıştıktan sonra bireysel başvuruda bulunmanızı öneririz. Boşuna avukatlık ücreti ödemezsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak