Cep Telefonda Hızlı Şarj Nedir Hızlı Şarj Zarar Verir Mi

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Hızlı şarj iPhone ve hızlı şarj Android telefonda sorun oluşturur mu? Yan sanayi şarj cihazı kadar sanırım zarar vermemekte.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Hızlı şarj nedir? Bazı üreticilerin, son yıllarda çıkardıkları şarj cihazları ile artık hızlı şarj cihazı denilen kavram hayatımızda yerini aldı. Hızlı şarj gerçekten pile zarar vermiyor mı?  Ama bundan önce özellikle cep telefonlarında görülen pil kullanım süresi sorunu geniş kapsamda ele almak gerekiyor.

Akıllı cihazlar hayatımıza girmesiyle ortaya çıkan şarj sorunundan, hemen hemen şikayetçi olmayan pek az Android kullanıcısı vardır. Akıllı cihaz üreticilerinin cep telefonlardaki bu sorunlarla ilgili yayınladıkları sürüm güncellemeleri azda olsa etkisini bazı modeller için göstermiştir.

Hızlı şarj telefonun bataryasına zarar veriyor mu! Evet maalesef veriyor. Hızlı şarjla pil ömrünün kısalmasına neden olabiliyor.

Android cep telefonda ve tablette hızlı şarj nasıl yapılır? Hızlı şarj cihazları ne kadar etkili? Hızlı şarj cihaza zarar verir mi? Pil kullanımını etki eder mi? Daha uzun pil ömrü kullanımı nasıl sağlanır?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Hızlı şarj telefona zarar verir mi? Peki hızlı şarjla pil kullanım süresi nasıl! Hızlı şarj edilen telefonlarda kullanım süresi daha kısa olabiliyor. Pilin dolma dengesini etkilenmesi olumsuz sonuçlarından biri olabiliyor.

Şuan ki pil teknolojisi, genel mobil cihazlarda özellikle çoğu akıllı telefonlarda şarj kullanım süresi 1-2 gün gitmektedir. Özellikle internet bağlantısını sürekli kullanan kullanıcılar 1 günü dahi zor çıkarabiliyorlar.

Kablosuz şarj nedir? Akıllı cihazınızı her hangi bir kablo bağlantısı olmadan bataryanın şarj edilmesi.

Kablosuz şarj aleti: Kablosuz şarjda kullanılan akıllı cihazlarda dikkatli olmak gerekiyor. Bilgisayar aracılığı veya akıllı şarj cihazları ile kablosuz şarj edilen cep telefonlarında, kullanıcının boş durmaması nedeni ile cihazın meşgul edilmesi yine pil ömrünün kısalmasına neden olabiliyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

kablosuz cep telefonunu şarj etmek için şarj cihazı

Kablolu veya kablosuz şarj cihazlarda, kullanılan yan sanayi cihazların, bataryayı öldürdüğünden kimsenin şüphesi olacağını düşünmüyorum. Yan sanayi kullanılan şarj cihazları, sadece bataryaya zarar vermiyor, cihaza da aynı zamanda zarar vermektedir. Tabi tehlikesini de göz önünde tutmak gerekir.

Pil ömrünü uzatmak: Cihazınızda gereksiz olan özellikleri kapatabilirsiniz. Bunlardan GPS, Bluetooth, NFC, Wi-fi özellikleri  ve arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapatarak daha verimli cihazınızı kullanabilirsiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir