CES: Vizio Dünyanın En Ucuz 4K Televizyonunu Tanıttı!

CES: Vizio Dünyanın En Ucuz 4K Televizyonunu Tanıttı!

Andronova

4K televizyonlar yavaş yavaş hayatımıza giriyor. Bundan kaçış yok. Halen bir çok son kullanıcı bu çözünürlüğü benimsememiş ve “gereksiz” olarak nitelendirmiş olsa da; 4K yani Ultra HD hayatımıza yavaş yavaş girmeye başlıyor. İçerik konusunda herkes gibi benimde çekincelerim olsa da 2014 yılında tanıtılacak bütün “amiral gemisi” akıllı telefonlar 4K video çekimi yapabilecek. Böylelikle içerik konusunada kişisel bir çözüm getirilmiş olacak. Ayrıca Amerika’nın Online TV kanalı Netflex’te 4K yayın yapacağını açıkladı. Yani 4K yavaş yavaş hayatımıza girmeye başladı.

4K televizyonlar Sony, Samsung, LG, Sharp hatta yerli üreticimiz Vestel tarafından lanse edildi ama bu televizyonların ücretlerine şu anda ülkemizde 0 kilometre bir araba alabiliyoruz. Hem dünya hemde ülkemizin şartları düşünüldüğünde :Ultra HDtelevizyonlar Ultra zenginlere hitap eden Vertu cep telefonlarından bir farkı kalmıyor. Hal böyle olunca da bu teknolojinin hayatımıza çabuk entegre olacağı pek düşünülmüyor -du.

“Du” diyorum; çünkü Vizio firması CES 2014 fuarında 50 inç boyuta sahip 999 dolara satılacak televizyonunu lanse etti. 650 dolara telefon satın alan Amerika’da her evde bu televizyonları görmek mümkün olacaktır. Vizio firması 70 inç boyutundaki 4K çözünürülüğe sahip televizyonunun ise 2599 dolardan satılacağını ve ürünlerin Nisan ayı içinde piyasaya sunulacağını açıkladı. Bu fiyatlara bu paneller üretilebiliyorsa neden 15.000 dolara televizyonlar satılıyor bunun yorumunu da varın siz yapın. Televizyonun video incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.