Çocuk takip uygulaması telefon takip nedir?

Andronova
By Andronova
4 Minimum Okuma

Telefon takip uygulaması veya telefon takip programı olarak kullanılan çok sayıda ücretli ve de ücretsiz yazılım bulunmakta. Örnek olarak çocuk takip uygulaması tercih nedenleri.

Sponsorlu reklam

Akıllı telefonunuz çalındığında, kaybolduğunda veya başka birisi tarafından kullanıldığında bazı yazılımlar yardımıyla cihazınızı kontrol edebilirsiniz. iPhone telefon takip yazılımı ile çalışanların kullandığı şirket telefonlarını kişisel veya bilgi sızdırma amacıyla kullanıp kullanmadığını takip edebilirsiniz. Ayrıca, bu yazılım sayesinde çocuklarınız hakkında endişe duymadan onların cep telefonlarındaki hareketlerini de rahatça izleme imkanı bulabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu program sayesinde çağrı geçmişini, silinmiş olanlar dahil tüm metin mesajını, telefonunuza yüklenen resim ve videoları sürekli kontrol altında tutabilirsiniz. Ayrıca, telefonunuzdaki bütün internet hareketlerini ve tarayıcı geçmişini görmeniz de mümkün. Dilerseniz, bu verilerin detaylı bir listesini de elde edebilirsiniz. Diğer yandan sosyal ağlarda gönderilen metin mesajları da iPhone telefon takip yazılımı ile kolayca izlenebilir.

Sponsorlu reklam

Telefon takip 

Telefonunuzda kullanılan bütün uygulamaları takip edebilir, uzaktan bu uygulamaları kaldırabilir ya da kilitleyebilirsiniz. Bu yazılımın en önemli özelliklerinden biri ise iPhone telefonunuzu kullanan kişinin bu yazılım sayesinde takip edildiğini ya da uzaktan kontrol edildiğini asla fark etmemelidir.

Bir başka takip kullanımı ise çalınan ya da kayıp olan telefonların bulunması için kullanılmakta. Çalınan telefonun eğer internet bağlantısı varsa teker teker ilgili konumları görebiliyorsunuz. Varsayalım çalan kişi internet bağlantısını kesti veya telefonu kapattı ise son sinyal yeri tespit edilebiliyor. Sonrasında o alanda yer alan kameralar varsa bunlar yardımı ile kişi tanımı yapılabilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Cihazların bazılarında internet kullanılarak uzaktan kişinin fotoğrafını çekebiliyorsunuz. Bunun dışında kişiye uyarı amaçlı mesaj bile gönderebiliyorsunuz. Şimdi bu konuyla alakalı üç başlığı ele alalım.

Telefon takip uygulaması

Telefon takip yazılımı, cihazı takip etme veya kişiyi takip etme gibi önemli iki başlıkta ele alınıyor. Artık çağımızda çok önemli bir yere sahip oldu. İş için kullanımın dışında çok amaçlı kullanıma da sahip bir yöntem için zamanında derin bir araştırmamız olmuştur. Çok sayıda kişiye bu alanda yardımcı olunmuştur.

Veri güvenliği! Cihaz içerisinde yer alan fotoğraflar, rehber ve WhatsApp gibi uygulamada kullanılan mesajlar önem arz edebiliyor. Bir diğer etken ise kişi takibi. Bu çoğunlukla çocuk oluyor.

Çocuk takip uygulaması telefon takip nedir?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Çocuk takip uygulması

Bu durum son yıllarda popüler olan yöntemlerden biri. Özellikle ebeveynlerin çocuklarını takip etmek için daha çok tercih ediliyor. Bunu daha çok sim kartlı akıllı saatlerle yapılıyor. Saatte yer alan yazılım ve sim kart sayesinde çocuğunuzun nerede olduğunu harita üzerinden görebiliyorsunuz. 

İlk okul ve orta okul öğrencileri için daha çok tercih edilen bu uygulamalara çoğunlukla ya akıllı saatlerle ya da kullanılan cep telefonlarına yüklenen uygulama ile gerçekleşir. Bazıların bilgisi olurken bazılarının da bilgisi olmadan yüklenebiliyor. 

Annelerin ve babaların çocuklarının güvenliği için daha çok tercih ettiği bilinmekte. Bazıları ise çocuklarının acaba nerelere gidiyor diye meraktan tercih ettiklerini de söyleyebiliriz.

İş çalışan takip programı

Bu daha çok araç takip cihazlarıyla veya araç takip uygulamaları ile yapılmakta. Çalışanın nerede olduğu veya iş yerinin aracını nerelere götürdüğünü izlemek açısından önemli tercihlerden biri. Şirket takip uygulaması aynı zamanda aracın yaptığı KM’ de izlenebiliyor. 

Bir diğer tercih nedenlerinden bazıları da aşağıda sıralama ile belirtmek istedik.

  • Çalışan takibi
  • Araç takibi
  • Araçın içerisinde bulunan malların takibi
  • Çalışan güvenliği amaçlı
  • İstatiksel nedenler

İş çalışan takip programı

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak