Cyanogen OS’ta Artık Microsoft Uygulamaları Ön Yüklü Olacak!

media 13389

Evet, sonunda uzun süredir Google‘un geliştirdiği Android işletim sistemi hakkında “Google’suz Android” istiyoruz nidaları aran Cyanogen‘in asıl amacı ve bunun altında yatan gerçek belli oldu.

Andronova

Son zamanlarda aldığı yatırımlarla da dikkatleri üstüne çeken, ancak daha çok yaptığı açıklamalarla gündeme bomba gibi düşen Cyanogen, yeni bir açıklama yaparak Microsoft ile anlaşma yaptığını duyurdu. Buna göre, bundan böyle Cyanogen OS‘ta Google’ın uygulamaları yerine, Microsoft‘un uygulamaları ön yüklü olacak.

Hatırlarsanız, kısa süre önce Microsoft’un Cyanogen’e 70 milyon dolarlık yatırım yaptığı haberini ve buradan ulaşabileceğiniz son yazımızda da Cyanogen’in asıl amacına yönelik yorumlarımızı paylaşmıştık. Görünen o ki düşüncelerimiz de haklıyız.

cyanogen-microsoft-uygulamalari

Hatırlatalım, bu anlaşma CyanogenMOD altında bir çok cihaz için geliştirilen sürüm için değil. Sadece Cyanogen’in belli üreticilerle anlaşarak üretilen Cyanogen OS’lu telefonlarda geçerli. Bakalım, bu konuda henüz konuşmayan Google’ın cevabı nasıl olacak.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın