CyanogenMod CM11 M4 (Android 4.4.2) 50’den Fazla Cihaz İçin Yayınlandı, Kararlı Sürüme Bir Adım Kaldı

media 15400

Android 4.4.2 KitKat kaynak kodlarının yayınlanması sonrası Android ekosisteminde yer alan birçok cihaz için CyanogenMod ROM’lar inşa etmeye başlayan popüler yazılım geliştirme ekibi, belirli aralıklar yayınladıkları yazılımlarda artık final aşamasına gelmek üzere. Şubat ayı başında CM11 M3’ü yayınlayan Cyanogen ekibi bu defa CM11 M4’ü 50’den fazla Android cihaz için yayınladı.

teknik destek

Yayınlanan son sürüm ROM’da kullanıcılar tarafından rapor edilen irili ufaklı birçok hataya çözüm getiriliyor. Kararlı sürüm öncesi son aşama olmasını beklediğimiz CM11 M4’te; Sürükleyici Mod’da yanlış tıklamaların önlenmesi, Bluetooth LE: Wipower SDK API’lerinde çeşitli düzeltmeler, sistem gezinti çubuğuna sol el desteği (tabletler için geçerli değil), cihaza bağlı olarak hareket ivme ölçer desteği, ses paneline şeffaflık desteği, çeviri düzeltmeleri ve yeni dil eklemeleri, yeni bir MediaPlayer API’i, hızlı ayarlar menüsünde iyileştirme ve düzeltmeler, düşük cihazlar için son uygulamalar panelinde ince ayarlamalar, tema bölümünde yaşanan çökmelerin giderilmesi, düşük donanımlı cihazlarda grafik birimi performans hızlandırması, genişletilmiş masaüstü profil desteği ve arayüzde ikon maskesi ve arka plan renklerinin ayrıştırılması gibi önemli yenilik ve gelişmeler yer almaktadır.

Galaxy S4 ve diğer versiyonları, Nexus cihazlar, Galaxy S/S2/S3 ve diğer versiyonları, LG Optimus G, LG G2 ve LG G Pro, HTC One, Droid DNA, One X, One X+ ve One S gibi popüler cihazlar için yayınlanan Android 4.4 KitKat tabanlı CM11 M4 için geliştirici ekibin resmi sitesini ziyaret ederek cihazınız için uygun ROM dosyasını indirebilirsiniz. Android cihazınızda CyanogenMod ROM kullanıyorsanız yine güncellemeler bölümünden en son sürümün size ulaşmış olması gerekiyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın