Discord destek talebi için nasıl iletişime geçilir

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Discord destek talebi göndermek adına kullanacağınız yöntemlerin bir listesini sizler için hazırlamaya çalıştık. Discord iletişim telefon numarası olmadığından dolayı, bu adımlar denenebilir ve bizimle iletişime geçmeye çalışabilirsiniz.

Ad imageAd image

Discord kullanıcılarının bazen karşılaştığı sunucu hataları ve uygulama hataları bazı özelliklerin düzgün çalışmamasına neden oluyor. Böyle bir şey olduğunda, Discord iletişim kanallarına ihtiyaç duyarız.

Discord, kullanıcılarının destek ile iletişim kurabileceği bir çok seçeneğe sahip bir platform. Mesela, [email protected] kullanılarak talebinizi iletmeniz mümkün. Yine başka aktif bir kanal sosyal medya hesapları. Mesela, Twitter sayfalarına yazabilirsiniz. Tabi Discord destek bağlantısının da olduğunu belirtelim. Destek ekibi, uygulama veya hesapla alakalı bir çok sorun için dönüş yapacaktır.

Bu içeriğimizde ilk olarak neden Discord ile iletişime geçmek isteriz sorusuna yanıt bulacağız. Daha sonra, Discord için farklı iletişim kurma kanallarından bahsedeceğiz. Ayrıca, belirli bir sunucusu ile ilgili sorunlarda size yardımcı olacak destek biriminin kim olduğunu anlamanıza yardımcı olacağız.

Discord ile nasıl iletişime geçilir?

Discord uygulamasının milyonlarca kullanıcıya sahip olduğunu belirtelim. Her ne kadar Türkiye için büyük bir kullanıcı kitlesi olmasa dahi. Discord, oyunculara yönelik bir platform olarak yayın hayatına başladı. Ancak zamanla daha geniş platformu fark etti. ve geçiş yapma kararı aldı.

Ad imageAd image

Discord üzerinden binlerce sunucuya katılmayı düşünebilir ve kripto / NTF gibi birçok proje ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, oyuncu olmayanların dahi Discord kullanmak için nedenleri olacak. Geliştiriciler, bir çok hizmetin yönetimi adına farklı görevlere sahip botlar oluşturmak için Discord’ u kullanmakta.

Tüm platformlarda yaşanabilecek hatalara karşın bir destek hizmeti bulunmakta. Bu ağında destek ekipleri ayrı ayrı sorunlara yanıt vermekte. Örneğin, sunucu yavaşlaması sebebi ile binlerce üyenin etkilenmesi durumuna karşın hazırda bir Discord ekibi bulunur.

Bireysel olarak kullanıcıların yüklediği uygulamada hata görülebilir ve farklı bir çok özellik düzgün çalışmayabilir. Böyle sıkıntılara yönelik Discord yardım seçeneklerini kullanın.

Discord destek talebi gönderme

Discord, kullanıcılarına yönelik farklı yardım kanalları sunmakta. Yardım sayfasının yetersiz kaldığı durumlarda, direk uzman ekibe ulaşmanız için kanalları zorlamanız gerekiyor.

1- E-posta ile iletişime geçme

Ad imageAd image

E-posta kullanılarak hızlı bir talep göndermeniz belki mümkün olmayabiliyor, ancak Discord telefon numarası olarak direk bir iletişim kanalı olmadığından dolayı e-posta yeterli olacak kanallardan biri. E-postanızı açın ve gerekli açıklama ile talebinizi gönderin.

Not: Discord kullanıcı bilgilerinizi ya da sunucu adını eklemeyi unutmayın.

2- Discord destek formu doldurma

Sosyal platformlarla iletişime geçmenin bir yolu da talep formu doldurma. Discord için destek formu sayfasına girin ve gerekli alanları kontrol edin.

Listeden yardıma ihtiyacınız olan seçeneği seçin, Discord’da kullandığınız e-posta adresini ekleyin ve sorununuz için konuyu ve açıklamayı ekleyin.

Formu gönderdikten sonra , Discord’un sizinle iletişime geçmesini bekleyin.

Discord destek talebi 3
Discord destek talebi için nasıl iletişime geçilir

3- Sosyal medya kanalını kullanma

Discord için bir çok sosyal medya sayfası bulunmakta. Lakin, en hızlı olan Twitter sayfasının kullanılması olacak. Genelde bu sosyal medya kanalına bir çok hizmet geri dönüş yapmakta.

Discord destek talebi 1
Discord destek talebi gönderme
Discord destek talebi 2
Discord iletişime geçme

Discord geri dönüşleri

Sorun bildirimlerinde nasıl bir yol izlediğiniz bu önemlidir. Sorunu iletme şekliniz, size daha sağlıklı dönüş yapılmasını sağlar. Bazen dönüş yapılmayan talepler oluyor. Bu ya karmaşık ya da uygun görülmeyen başvuru tipleridir.

Discord ne zaman geri dönüş yapar şeklinde soruya net bir cevap veremiyoruz. Lakin çoklu başvuru yapılması mantıklı olacak. Herhangi bir iletişim kanalında sorun çıkması durumunda bir başka kanal devreye girmiş olacak.

Dönüşler olmadığında, ilk başvurunuzdan bir hafta sonra bir kaç başvuru daha yapmanız gerekiyor.

Discord sunucusunun yöneticisi nasıl bulunur?

Belli başlı sunucu yöneticileri ile iletişime geçmek istiyorsunuz ama sunucuların yöneticileri kimler emin değilsiniz, bunu öğrenmek adına en hızlı kanalları bu başlıkta topladık.

  • Bu hizmetin uygulamasını bilgisayardan açın.
  • Hedef sunucusuna sağ tıklayıp “Üye listesini göster” ile devam edin.
  • Sunucu üyelerinin yer aldığı bir listeyi göreceksiniz. “Yönetici” alanını bulun ve yönetici listelenmesini bekleyin.
  • Çıkanlar sunucu yöneticileridir.

Discord destek talebi için gerekli adımları bu makaleye ekledik. Umarız faydalı olmuştur.

Öneri makale: Discord iki aşamalı doğrulama kapatma

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir