OLED ekranda en çok güç tüketen renkler

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma

OLED ekranlı iPhone X telefonda pil kullanım testlerinde en çok güç tüketen renkler mavi ve beyaz çıktı. Yapılan testte duvar kağıdı siyah olduğunda %16 daha az pil tüketiyor.

Sponsorlu reklam

Apple, iPhone X‘ de kullandığı batarya iPhone 8′ den daha büyük. Ama yine de pil ömrü yetersiz gibi görünüyor. Tabi bazı adımlar iPhone X’ de pil ömrünü % 60′ a kadar uzatılabiliyor. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone X pil ömrü nasıl uzatılır?

Dark Mode yani karanlık mod’ la bu mümkün. iOS 11 sürümü ile gelen “akıllı tersine çevir” özelliği ile ekranda daha çok siyah renker kullanılarak çok daha az şarj tüketilebilir.

Sponsorlu reklam

Şarj kullanım süresi testinde yukarıdaki özellik aktifken tüketilen şarj %15 iken normal mod’ da ise bu durum %72 olabiliyor. Arada büyük bir fark var! Ama bu özellikle kullanıldığında örnek OLED ekranın pek anlamı kalmıyor. Bu teknoloji’ nin niğmetinden tam yararlanılamıyor.

OLED ekranda en çok güç tüketen renkler

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Daha uzun şarj süresi için

Akıllı tersine çevir ve siyah duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Sadece siyah duvar kağıdı tercih edildiğinde oluşan tasarruf %16. Bunların dışında gereksiz bildirimleri pasif hale getirebilir ve gereksiz uygulamaların arka planda çalışmasını engelleyebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2017, 12:15

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak