Telefon şarjını tüketen uygulama listesi açıklandı

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Avats' ın hazırladığı rapora göre en çok şarj tüketen uygulamalar Clean Master, Snapchat, Netflix, Microsoft Outlook ve en çok bataryayı tüketen oyunlar Candy Crash, Clash of Clans…

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Avast tarafından hazırlanan rapora göre en çok cep telefonun bataryasını tüketen uygulama listesi yayınlandı. 

Son yıllarda en çok kullanılan ve tercih edilen Android akıllı telefonları insanları adeta ekrana kilitlemiş durumda. Aşırı ilgi çeken uygulamalar ve oyunlar insanları biraz daha akıllı telefonlara bağlıyor. Günlük kullanılan uygulama ve oynanan oyunlar Android telefon bataryalarını tükettiği ve bitirdiği gerçeği kanıtlandı.

Telefonda en çok şarjı tüketen uygulama

Telefon şarjını tüketen uygulama listesi açıklandı

Avast liste hazırladı! Avast tarafından Android telefon bataryalarının hızlı tükenmesine sebep olan uygulamaları ve indiriıen oyunları inceleyerek liste hazırladı. Listede yer alan uygulamalar arasında en çok tercih edilenleri görmek mümkün. Bu oyun ve uygulamaların bazıları kullanıcı tarafından indirilse de, bazı uygulamalar direkt Android telefonuna yüklenmiş şekilde satılmakta.

Bataryanın hızla tükenmesine sebep olan uygulamalar arasında yer alanlar: BBC News, Clean Master, Snapchat, Netflix, Line, Microsoft Outlook, Spotify Music, Samsung WatchOn, Samsung’s Video Editor, ES File Explorer File Manager by ES Global uygulamalarıdır.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

En çok indirilen ve en çok oynanan Candy Crash, Clash of Clans, My Talking Tom, Candy Crash Saga gibi oyunlar da telefon bataryasını etkileyen oyunlardan sayılır. Bir telefonda yukarıda ismi geçen uygulama veya oyunlardan birden fazlası bulunuyorsa o zaman batarya daha çok baskıya maruz kalır. Kullanıcını biraz daha ekrana kilitleyen bu uygulama ve oyunları teledondan silerek telefon bataryasının daha uzun kullanımına yardımcı olabilirsiniz. Acil gereken durumlarda yeniden uygulamaları telefona indirmek mümkün.


Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 00:50

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir