Dsmart limitsiz internet HD uydu modem kampanyası

Abonelik merkezi 02162343404 Dsmart mı? Telefona SMS' le mesaj geldi ama şüphelenip acaba dolandırıcılar mı diyen çok olmuştur. Limitsiz internet, modem, hoşgeldin ve HD uydu paketi aylık 49 TL.

teknik destek

Son fırsat şeklinde başlıklı bir mesaj geldiyse ve mesaj içerisindeki telefon numarasını aradığınızda abonelik merkezi şeklinde karşılandıysanız acaba bunlar gerçekten Dsmart yetkilisi mi yoksa dolandırıcı mı diyenler için sizin yerinize araştırdık.

SMS’ in içeriğinde ne vardı? Limitsiz yani “sınırsız internet”, hediye “modem”, “hoşgeldin paketi” ve “HD uydu” ayllık ücreti 49 TL kampanyası B 139 koduyla gönderilmiş.

Dsmart’ ı arayıp numarayı ve kampanyayı sordum. Bu gibi gönderilen mesajların kendileriyle anlaşmalı olduğunu yerlerden atıldığını söylediler. Yani pazarlama firmalarından biri. Resmi olarak işlem yapıyorlarmış. Ama tabi gönderilen evrakta daha sonra başkalarının eline geçmeyeceğine kimse garanti veremez. 

49 TL kampanya detayları

Dsmart’ ın verdiği bilgiye göre SMS’ le belirtilmemiş kampanya şartı olarak abone olacak kişinin son 3 ayda içerisinde her hangi bir yerden internet aboneliğinin olmaması şartı gerekiyormuş. Yani mevcut kullanıcıları kapsamıyor. Ama yeni aboneliklerde bazı ücretler yansıtılabiliyor. Bunlarada dikkat etmek gerekiyor.

Dsmart limitsiz internet HD uydu modem kampanyası

Ek bilgi! Bu tarz gelen mesajların neredeyse yarısında dolandırıcılık yöntemlerine denk gelmişizdir. Kredi kartı bilgilerini isteyerek izinsiz kullanıldığı veya pazarlandığı görülmüştür. Yani araştırmadan ve yetkili müşteri hizmetlerini aramadan işlem yaptırmayınız.

Ek olarak 0216 212 06 33 gibi numaralardan gelen sms’ lerde ise Digitürk HD başlangıç paketi 65,90 TL şeklinde kampanya bildirimleri gönderilmekte. Bu gibi gelen mesajlarla işlem yapmamanızı ve ilgili sağlayıcının müşteri hizmetlerini arayıp sormanızı öneriri.z


Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 12:44

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir