Dünyanın İlk 10 Çekirdekli İşlemcisine Sahip HTC One ME Resmi Olarak Duyuruldu

Akıllı telefonlar, mobil cihazlara yönelik geliştirilen işlemcilerin güçlenmesi ve bu sektördeki kıyasıya rekabetin artmasıyla çok daha güçlü hale geliyor.

Andronova

Qualcomm, Samsung, Intel, Nvidia ve MediaTek‘in hakim olduğu mobil işlemci pazarında tüm taşlar yerinden oynuyor. Bir taraftan Samsung’un yeni amiral gemisinde kendi işlemcisi Exynos 7’yi kullanması ve artık mobil işlemci pazarına ağırlık verecek olması Qualcomm’u korkuturken, diğer taraftan MediaTek tarafından çok ciddi bir adım geldi ve bu diğer tüm üreticileri korkuttu.

Bundan kısa süre önce sizlere duyurusunu yaptığımız MediaTek’ten İlk 10 Çekirdekli Deca-Core Helio X20 İşlemci Geliyor başlıklı haberimizde anlattığımız işlemciye sahip bir telefon geliyor. HTC, bugün yaptığı duyuruyla Dünyanın ilk 10 çekirdekli MediaTek Helio X10 işlemcisine sahip HTC One Me modelini resmi olarak tanıttı.

htc-one-me-resim1

HTC One M9+‘da olduğu gibi polikarbonat malzeme kullanılan ve metal gövdeye sahip HTC One Me modelinin özellikleri ise şöyle;

  • İşlemci: 64-bit 2.2GHz hızında 10 çekirdekli MediaTek Helio X10
  • RAM: 3GB RAM
  • Ekran: 5.2 inç 1440 x 2560 piksel Quad HD
  • Kamera: 20MP 4K video kaydı yapabilen çift LED flasşlı arka kamera ve 4MP ultra piksel ön kamera
  • Hafıza: 32GB dahili ve microSD kart desteği
  • Batarya: 2840mAh
  • İşletim sistemi: Android 5.0 Lollipop ve HTC Sense 7 arayüzü

htc-one-me-resim3

Henüz ne zaman ve hangi fiyatlara satılacağı belli olmasa da, HTC One Me’nin rakipleri oldukça zorlayacak bir akıllı telefon olacağı kesin.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.