E-Devlet şifresi artık sms ile alınabilecek

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Turkiye.gov.tr’ nin hizmeti olan e-Devlet üzerinden hesap açma ve şifre sıfırlama adımlarına da yeni içeriklerimizde yer vermeye devam edeceğiz. E-devlet şifresini nasıl alabilirim ve E-devlet şifresi Sms ile alınabiliyor mu ?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

E-Devlet şifresi Sms olarak alınabiliyor mu?

E- Devlet şifresi bilindiği gibi Ptt şubelerinden zarf içerisinde yazılı olarak sunuluyordu. Yeni gelecek olan düzenleme ile anlaşmalı operatörler üzerinden Sms ile kullanıcılara sunulacak. E-Devlet uygulamasını Appstore, Google Play Store ve Windows Mağazalarından indirerek bu uygulamayı cep telefonlarınızda da kullanabilirsiniz.

E-Devlet kapısının Twitter hesabından yapılan bu paylaşım ile e-devlet şifrelerini artık Sms ile de alınabilecek. Resmi bir açıklama henüz yapılmasa da Twitter üzerinden yapılan bu paylaşım bir çok vatandaşı sevindirdi. İlerleyen zamanlarda resmi olarak bir açıklama yapılması beklenirken. Bu şekilde şifrenin sms ile alınacak olması birçok vatandaşın hem sorununu çözecektir, hem de E-devlet kullanıcı sayısını artıracaktır. Şuan resmi olarak yaklaşık 29 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunan E-Devlet kapısının bu şekilde Sms ile işlem yapacak olması kullanıcı sayısını artıracak gibi görünüyor.

E-Devlet şifremi unuttum ?

E-devlet şifresi pttye gitmeden nasıl alınır? Daha önce E-devlet kapısı şifrenizi aldıysanız ve daha sonrasında unuttuysanız. Ptt şubelerine gitmeden şifrenizi sıfırlamanız mümkün. Hesabınıza ait şifrenizi yeniden belirlemek için aşağıdaki linke tıklayarak T.C. kimlik bilgilerinizi kullanarak şifrenizi tekrar sıfırlayabilirsiniz ? Hesabını sıfırlamak için sizden iletişim bilgilerinizi eksiksiz olarak tamamlamış olmanız önemli.

E-Devlet şifrenizi sıfırlamak için  giris.turkiye.gov.tr/Giris/SifremiUnuttum

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Şifrenizi sıfırlamak için kimlik bilgilerinizi eksiksiz olarak girmeniz ve daha önceki kullanımızda cep telefon numaranızı sisteme kaydetmiş olmanız gerekiyor. Mobil imza veya elektronik imza kullanıcısı iseniz bu bilgilerden herhangi biriyle de sisteme girip şifrenizi sıfırlamanız mümkün. Eğer internet bankacılığı kullanıyorsanız, E-devlet kapısına internet bankacılığı bilgilerinizi kullanarak giriş yaptığınızda da aynı şekilde şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak