Tek bir numaraya mesaj gitmiyor

Andronova

Cep telefondan birine neden mesaj gitmez? Tek bir telefon numarasına mesaj gönderemiyorum mesaj gitti görünüyor ama ulaşmıyor. WhatsApp gidiyor SMS gitmiyor.

Android telefonlarda bazı modellerinde numara engelleme yapıldığında mesaj engelleme de yapılmış oluyor. Bu durum iPhone telefonlarda da geçerli. Eğer bir kişiye mesaj gönderemiyorsanız yani bir numaraya SMS gitmiyorsa numara engelleme seçeneklerini kontrol ediniz. Tabi bazı modellerde de mesaj engelleme ayrı bölümde yer alıyor. 

Tek bir telefon numarasına mesaj gitmiyor mesaj gönderemiyorum sorunuyla karşılaşanlar karşı taraftaki kişi sizi engellemiş olabilir. Bilerek veya bilmeyerek yanlışlıkla engellemişte olabilir.

Aşağıda hem iPhone hemde Android için mesaj engellemenin nasıl yapıldığını ve mesaj engelleme nasıl kaldırılır resimle göstermek istedik.

Bir numaraya mesaj gitmiyorsa…

Rehberden kişinin bilgilerine girip üç nokta bölümünden “kişiyi engelle” yazısına dokunarak hem aramayı engelleme hem de SMS engellemeyi yapmış olacaksınız. Eğer yanlışlıkla engellendiniz veya engellediyseniz aynı adımları takip ediniz. iPhone ise kişi veya arama bölümünden numaraya “!” simgesine dokunarak ayrıntılardan kaldırabilirsiniz.

Tek bir numaraya mesaj gitmiyorBir numaraya mesaj gitmiyorsa...

Engellemeyi kaldırmak için aynı yere girerek kaldır yapabilirsiniz.

birine neden mesaj gitmez ki

iPhone bir numaradan mesaj gelmiyorsa engelle ayarları aşağıda yer alıyor. Burada engellenen numaraları görebilirsiniz.

Cep telefondan birine neden mesaj gitmez?

Mesaj engellendiğinde kişiye SMS attığınızda mesaj gitti görünüyor ama mesaj gitmiyor. Bu durum sadece SMS’ de görünmekte. WhatsApp’ ta mesaj gitmekte. O uygulama içerisinden engellenmekte.


Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2018, 18:20

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir