En az ısınan cep telefonları

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Aldığınız cep telefonun konuşmada ve internette kaldığı süre içinde ne kadar sürede ısındığını ve ne kadar derecede bir ısı verdiğini biliyor musunuz? Almadan önce araştırmanız önerilir!

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiği günden beri en çok şikayet edilen konulardan biri telefonların ısınmasıdır. Özellikle bir uygulamayı belirli bir süre kullandıktan sonra telefonlarda ciddi derecede ısınmalar görülmekte. Hatta son yıllarda Samsung Note 7 akıllı telefonun ısınma ile patlaması marka için hiçte iyi bir olay olmamıştı. Durum böyle olunca akıllı cep telefonu kullanıcıları en az ısınan akıllı telefon arayışına girdi.

Bir bilgisayarın yapabildiklerini yapan akıllı cep telefonlarının aslında ısınmaları normaldir. Çünkü birçok işlemi aynı anda yapmakta ve bu cihaz oldukça küçük olduğu için teknoloji olarak bilgisayarlar kadar güçlü olamamakta. Ancak bu duruma karşı akıllı cep telefonları arasında en az ısınanlar da yok değil. Bu konuda birçok test yapılarak bazı telefonların daha az ısındığı görülmüştür.

En az ısınan cep telefonları

En çok ısınan telefonlar

Akıllı cep telefonları arasında en az ve stabil çalışan telefonlardan biri iPhone. Bu telefonların daha stabil çalışmasının en önemli nedeni işletim sisteminin kapalı olmasıdır. Android işletim sistemine sahip olan cihazlar sizlere birçok özelliği sunduğu için ve açık uçlu olduğu için çok performans sergilerler. Ancak iOS işletim sistemi kapalı bir sistem olduğu için daha stabil çalışmaktadır. Bu avantajda iPhone cep telefonlarının Android cep telefonlarına göre daha az ısınmasının en önemli nedenidir. Isınma problemi sizin için çok büyük bir sorun teşkil ediyorsa iOS işletim sistemine sahip olan cep telefonları tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

LG, Galaxy Note, HTC, Sony Xperia, Zenfone ve iPhone ısı testlerinde LG 41C, Zenfone 40c, HTC 43c, Galaxy 39-40c ve iPhone 42-45c derece göstermekte. Kısaca ısınmayan pek telefon modelli yok. Bazı modellerde ısı yüksek ama kullanıcı ısıyı az hissederken bazı modellerde ise neredeyse parmağı yakacak şekilde ısılarla karşılaşılabiliyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir