En Kolay Root Atma Rootlama Yöntemleri

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Android ROOT atma, diğer değişle Rootlama yöntemiyle çok sayıda kullanıcının ilgisini çekiyor. Geniş özellikler ile gelen detaylarımızı inceleyiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Android işletim sisteminin açık kaynaklı yapısı sayesinde kullanıcılara sunduğu eşsiz imkan ve olanaklar arasında, ROOT atma, diğer değişle Rootlama yöntemiyle açılan tabiri caizse deryalar dolusu özellikler, kullanıcıların her geçen gün daha da fazla ilgisini çekmekte.

Akıllı telefon pazarının %80’inden fazlasına hitap eden Android işletim sistemli telefon kullanıcıları, her gün internette “root nedir?, root atma, root yapma, rootlama” gibi kelimelerle arama yaparken, bir çok kullanıcı için bu oldukça zor ve karmaşık bir işlem olarak görünebilmekte ve kullanıcılar bundan vazgeçmekte. Bu yazımızda sizlere güncel en kolay Root atma yöntemlerini anlatacağız.

Yazıya başlamadan, daha önce sizlerle paylaştığımız “Root nedir? Root Erişimi ve Yararları” başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Günümüzde Android cihazları Root yapmak oldukça kolay bir hale gelmiş durumda. Bu yazıda sizlere önceden yapılan karmaşık işlemler yerine, tek tıkla Root yapma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Android Root Atma işlemi

Yöntem 1, KingRoot: Tek tıkla hemen hemen her marka ve modelin yer aldığı 103790 farklı Android telefonunu kolayca Rootlayabileceğiniz KingRoot uygulaması, Android APK dosyası halinde cihaza yüklenerek, uygulama arayüzünden menüye tıklayarak cihazınızı kolayca Root yapmaya ve gerekli olduğu takdirde Root erişimini kaldırmaya imkan tanıyor. Bunun için yapmanız gerekenler şöyle:

1. Öncelikle APK dosyasını telefonunuza yükleyebilmek için Bilinmeyen Kaynaklar özelliğini aktif etmeniz gerekmekte. Bunun için “Andorid APK Dosyası Nasıl Yüklenir? Riski Var Mıdır?” başlıklı yazımızdan faydalanabilirsiniz.

2. Sonra, kingroot.net adresine girerek alt taraftaki Free Download butonuna tıklayarak Kingroot apk dosyasını telefonunuza indirin ve kurun.

3. Ardından uygulamayı açın ve ilk ekrandaki Try it butonuna tıklayarak ana ekrana ulaşın ve Root erişimi için Root Authorization butonuna tıklayarak cihazınızı Rootyalın.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

4. İşlemin bitmesini bekleyin ve root yetkisi için işlem bittikten sonra ekranda “Your device is rooted” yani cihazınız rootlandı yazısı çıkında Okay butonuna basarak Root işlemini bitirin. Bu kadar kolay.

En Kolay Root Atma Rootlama Yöntemleri

Root Atma nasıl yapılır

Yöntem 2, OneClickRoot: Yine ilk yöntemdekine benzer bir tek tıkla kolay root etme uygulamasıdır. İlk yöntem olmazsa oneclickroot.com adresinden APK dosyasını indirerek bunu deneyebilirsiniz.

Yöntem 3, Kingo Root: Daha önce burada root yapma sizler için detaylı olarak incelemesini yatığımız bir kolay Root yapma uygulamasıdır. Diğerlerinden farkı, bunun APK olarak değil, Windows uygulaması olarak çalışmasıdır.

Bu üç yöntemi de kullanarak, Android cihazınıza kolayca Root erişimi sağlayabilirsiniz. 


Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2021, 01:04

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak