Facebook' a reklam nasıl verilir?

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Facebook'ta reklam nasıl verilir ? Facebook reklam vermek için neler gerekli ? Facebook reklam ayarları nasıl yapılır ? Facebook ödeme nasıl yapılır ?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Bilgisayarım üzerinden Facebook’ta nasıl reklam veririm ? Facebook reklamları nasıl yapabilirim ? Facebook reklam verme işlemi. Pc Facebook reklam nasıl verilir ? Facebook’ a reklam nasıl verilir?

Facebook’ a reklam nasıl verilir?

Facebook şuanda Dünya’nın en büyük Sosyal ağı olarak biliniyor. Yaklaşık olarak 1.5 milyar insanın Facebook hesabı bulunuyor. Bu  insanların nerdeyse 1 milyarı da hergün Facebook hesabına giriş yapmakta. Bu kadar kullanıcıya sahip bir platform olduğu için Facebook üzerinden reklamlarınızı yayınladığınızda birçok kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Facebook üzerinden reklamlarınızı yayınlarken hedef kitle, yaş, konum, ilgi alanları gibi birçok işlemi sınırlandırarak istediğiniz kullanıcılara erişebilme şansını yakalıyorsunuz. 

Facebook üzerinden reklam verme işlemi artık daha basit bir işlem. Biraz öncede belirttiğimiz gibi Facebook üzerinden belirli kitlelere, belirli konumdaki kişilere veya belirli ilgi alanına sahip kişilere reklamlarınızı yapabilirsiniz. Doğru kişilere reklamlarınızı yayınladığınız için o kullanıcıların sizlere ulaşması daha da kolaylık sağlamaktadır.

Facebook üzerinden nasıl reklam verilir ? sizler için adım adım resimli olarak anlatıyoruz. Facebook üzerinden reklam vermek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. 

Facebook reklam ayarları nasıl yapılır ?

Öncelikle Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz daha sonra ekranınızın sol tarafındaki Reklam oluştur sekmesine tıklıyoruz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Açılan yeni ekran üzerinden reklam ile ilgili birçok seçenek geliyor. Bu ekranda gönderilerinizi öne çıkarma, sayfanızın tanıtımını yapma, marka bilinirliğinizi artırın gibi birçok seçenek geliyor. Biz gönderilerinizi öne çıkarma seçeneği ile devam ediyoruz. Bu ekran üzerinden siz farklı reklam seçeneklerini de seçebilirsiniz. 

Gönderilerinizi öne çıkarma seçeneğine tıkladıktan sonra bir kampanya ismi belirleyerek reklam hesabı oluştur diyoruz. 

Aşağıdaki ekran ile karşılaştığınızda hesap ülkesi, para birimi ve saat dilimi seçeneklerini belirleyerek devam ediyoruz. 

Hedef kitle ekranına ulaştığınızda bu ekran üzerinden konum seçimi , yani hangi ülkelerde yayınlanmasını istiyorsanız o ülkeleri seçiyoruz. Yaş grubu, cinsiyet, diller gibi seçeneklerimizi belirleyerek işleme devam ediyoruz. 

Reklam alanlarını mobil, Instagram ve haber kaynağı gibi seçenekler belirleyebilirsiniz. 

Aşağıda görüntülemiş olduğunuz ekran üzerinden bütçe ayarlarınızı yapılandırıyorsunuz. Fiyat aralığını belirledikten sonra devam edebilirsiniz. 

Yeni açılan ekran üzerinden reklamınızın nasıl görünmesini istiyorsanız, seçenek belirleyerek sipariş ver seçeneğine tıklayabilirsiniz. 

 

Facebook ödeme nasıl yapılır ? 

Siparişinizi verdikten sonra sizi ödeme ekranına yönlendirecektir. Ödeme işlemini gerçekleştirdikten sonra reklamınız yayınlanmaya başlayacaktır. 

Facebook' a reklam nasıl verilir?

facebook reklam

facebook reklam nasıl ayarlanır

facebook reklam andronova

facebook gönderilerinize erişim

facebook hedef kitle

Facebook mobil reklam

Facebook bütçe nedir ?

facebook ödeme ayarları resimli

facebook reklam ayarları

facebook reklam verme nasıl yapılır


Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2017, 05:21

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir