Facebook Bu E-posta Zaten Kullanılıyor Hesap Açamıyorum

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

E-posta adresimle Facebook hesabı oluşturmaya çalışanlar, ‘Facebook bu e-posta zaten kullanılıyor’ hatası alarak şikayetçi oluyorlar. Ne yapacağımızı bilemiyoruz ve uzun bir süredir yardım talepleriyle karşılaşıyoruz.

Ad imageAd image

Bu durumda iki olasılık söz konusu olabilir. Birincisi, kişi bilerek ya da bilmeyerek e-posta adresinizle hesap oluşturmaya çalışıyor olabilir. İkincisi ise hesabınızın çalınması durumu söz konusu olabilir.”

Her türlü durumda bildirimde bulunmanız için bir bağlantı var. Talep gönderiminde yaşanan olumsuzluklarda denenecek önerilerimizde var.

Başvuru formunu doldurup gönderdikten 3 gün sonra geri dönüş yapılmazsa, aynı iletişim kanalından tekrar başvuruda bulunmanızı öneriyoruz. Bazen yoğunluktan dolayı geri dönüş aksayabiliyor. 

Bazı durumlarda ağın kimlik doğrulamasının yapılmasını isteyebiliyor. Bununla alakalı bilgileri içerik sonunda bulacaksınız. Başvuru yaptıktan sonra olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş yapıldığında analiz için yazımızı paylaşabilirsiniz.

Ad imageAd image

Facebook Bu E-Posta Zaten Kullanılıyor Hatası

Giriş: Facebook, milyonlarca kullanıcının günlük olarak etkileşimde bulunduğu popüler bir sosyal medya platformudur. Ancak, hesap oluşturma veya hesap güncelleme işlemleri sırasında bazen “Bu E-Posta Zaten Kullanılıyor” hatasıyla karşılaşabilirsiniz.

 1. Hesap Zaten Var Olabilir:
  • Bu hata genellikle, girmeye çalıştığınız e-posta adresiyle bir Facebook hesabının zaten ilişkilendirilmiş olması durumunda ortaya çıkar. Bu nedenle, başka birinin bu e-posta adresini kullanarak Facebook hesabı oluşturduğunu veya sizin daha önce bir hesap oluşturduğunuzu hatırlamayabilirsiniz.
 2. E-Posta Adresini Doğrulayın:
  • Eğer hatayı alıyorsanız, e-posta adresinizin doğru ve eksiksiz olduğundan emin olun. Yanlışlıkla hatalı bir e-posta adresi girdiyseniz veya yanlışlıkla yazım hatası yaptıysanız, hatanın nedeni bu olabilir.
 3. Eski Hesabınızı Kurtarın:
  • Eğer hatayı almanızın nedeni daha önce kullandığınız bir hesabın varlığıysa, hesabınızı kurtarmak için “Şifremi Unuttum” seçeneğini kullanarak şifre sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. Böylece eski hesabınıza yeniden erişebilirsiniz.
 4. Farklı Bir E-Posta Adresi Kullanın:
  • Eğer hata devam ediyorsa ve eminseniz, daha önce bir hesap oluşturmadığınızı düşünüyorsanız, farklı bir e-posta adresi kullanarak yeni bir hesap oluşturmayı deneyin.

Facebook’ta “Bu E-Posta Zaten Kullanılıyor” hatası almak, genellikle daha önce kullanılmış veya yanlışlıkla girilmiş bir e-posta adresiyle ilişkilendirilmiş bir hesap olduğunu gösterir.

Bu E-posta Zaten Kullanılıyor Çözümü

İlk deneyeceğiniz bu hesapla sıfırlama talebinde bulunmak. Ek önlemler yoksa yenileme bağlantısı mail’ e gelecektir. Hesaba ulaşırsanız isterseniz kapatabilirsiniz veya kendi bilgilerinizi girerek gereksizleri kaldırıp kullanıma başlayabilirsiniz. Ya da mail’ i buradan kaldırıp başka bir şeyi ekleyebilirsiniz.

 • Önce facebook.com/help/contact/255904741169641 bağlantıyı kullanınız.
 • Geçerli olan seçeneği işaretleyiniz.
 • Açıklamanızı düzgün şekilde ve alanları eksiksiz doldurunuz.
 • Talebin işleme alınacağını belirten ön bilgilendirme belki yapılabilir.
 • Belki görüşme kanalı kısa süreliğine açık tutularak yazışabilirsiniz.
Facebook bu e-posta zaten kullanılıyor hesap açamıyorum
Facebook bu e-posta zaten kullanılıyor

Sonrasında büyük ihtimalle eski kullanıcının ara ara şifrenin sıfırlanmasını sağlayan işlemi yapacaktır. Normal şekilde sizden geri isterse dahi ancak ilgili panelden hesabınızın kaldırılıp kendi oluşturduğu hesabı eklemeniz yeterli olacak.

Karşınızdaki kişi ek önlemler almışsa o zamanda yukarıya bırakmış olduğumuz bağlantı üzerinden gerekli başvurunuzu yapınız. Merak etmeyiniz gerekli işlemleri uygulayacaklardır. Belki biraz zaman alır diye düşünmekteyiz. Ek yardım bağlantılarının yer aldığı içeriğimiz yazı sonunda bulunmakta. Onlarla da üzerinden belli gün geçmişse kullanılmasını öneriyoruz.

Arada bir destek taleplerini alıyoruz ve yoğun şekilde gelmesinden dolayı ilgili alanı kapatmak zorunda kaldık. Sitemiz sadece bilgi kaynağı olarak yayın yapmakta ve diğer talepleri özel hizmet veren reklamdaki numara üzerinden verilmekte.

Facebook bu e-posta zaten kullanılıyor sorununda ne yapılmalı satır aralarında ayrı ayrı önerilerimiz olacak. Yukarıdakileri kontrol ettiyseniz, diğer önerilere geçeceğiz.

İzinsiz Mail Hesabın Kullanılması

İzinsiz olarak mail hesabınızı kullanarak bir Facebook hesabı açılmış olma olasılığı var. Burada yapılacak şifre yenileme sürecini başlatmak. Olur da, karşı taraf girişte ek güvenlik seçenekleri sunmuşsa, bunlara ulaşılamıyor şeklinde bir seçenekle devam edin. Sonraki hesap kurtarma soruları veya kimlik ile onay süreci başlayacak.

Şifre Sıfırlamayı Denediniz mi?

İzinsiz mail adresimle Facebook hesabı açıldı diyenlerin ilk yapacağı facebook.com’ dan parola unuttum yapması olacak. Sonra yeni şifre ve hesap kapatma işlemini başlatın.

Şimdi burada bazen sorunsuz işlem yapılırken bazen girişte ek doğrulama seçeneğinin açılmasından dolayı yarım oturum açılmış gibi olur. Burada ise bunlara erişimin yok gibi işlem başlatırsınız. Artı ne eklenmişse onun kaldırılması adına bir form doldurmanız mümkün. Örnek telefona kod gelmemesiyle alakalı bir başvuru formunun olduğunu belirtelim.

İşlemlerde mail’ e kod gelmemesi durumlarında en iyi yöntem tarayıcıdan önce e-posta hesabınızın oturumunuz açmanız ve yan sekmeden de facebook.com bağlantısına girip sıfırlamayı başlatmanız olacak. Mail’ in oturumu açık olduğu anlaşılırsa birbirine bağlanarak yeni şifreyi girmeniz istenilecek.

Kimlik Doğrulanması Talebinde Bulunma

Esasında kimliğinizi doğrulamanızı Facebook ister ama istemediğinde doğrulamayı başlatmanız için yine bir bölüm var. Sitemizdeki başka bir konumuzda bulunan bağlantıların kullanılmasını öneriyoruz. Olur da bağlantı çalışmıyorsa, sitemizden veya Google üzerinden konuyu aratıp ilgili içeriğe ulaşırsınız.

Öneri konu: Facebook İletişim

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe