Facebook bu e-posta zaten kullanılıyor hesap açamıyorum

Andronova

Facebook bu e-posta zaten kullanılıyor hatası alanların ilgili mail ile hesap açmadıklarından şikayetçiler. Ne yapsak diyerek yardım talepleri uzun bir zaman karşımıza çıkmıştı.

Birisi e-posta adresimle Facebook hesap oluşturmaya çalışıyor ve bu nedenden dolayı ben kendime hesap açamıyorum. Burada iki türlü sebep olasılığı var. Birincisi kasıtlı veya kasıtsız mail adresinizle hesap açılması, ikincisi ise hesabınızın çalınması.

Her türlü durumda bildirimde bulunmanız için bir bağlantı var. Talep gönderiminde yaşanan olumsuzluklarda denenecek önerilerimizde var.

Başvuru formunu doldurup gönderdikten 3 gün sonra geri dönüş yapılmadı ise, aynı iletişim kanalından tekrar başvuru yapınız. Bazen yoğunluktan dolayı geri dönüş aksayabiliyor. 

Bazı durumlarda ağın kimlik doğrulamasının yapılmasını isteyebiliyor. Bununla alakalı bilgileri içerik sonunda bulacaksınız. Başvuru yaptıktan sonra olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş yapıldığında analiz için yazımızı paylaşabilirsiniz.

Bu e-posta zaten kullanılıyor çözümü

İlk deneyeceğiniz bu hesapla sıfırlama talebinde bulunmak. Ek önlemler yoksa yenileme bağlantısı mail’ e gelecektir. Hesaba ulaşırsanız isterseniz kapatabilirsiniz veya kendi bilgilerinizi girerek gereksizleri kaldırıp kullanıma başlayabilirsiniz. Ya da mail’ i buradan kaldırıp başka bir şeyi ekleyebilirsiniz.

  • Önce facebook.com/help/contact/255904741169641 bağlantıyı kullanınız.
  • Geçerli olan seçeneği işaretleyiniz.
  • Açıklamanızı düzgün şekilde ve alanları eksiksiz doldurunuz.
  • Talebin işleme alınacağını belirten ön bilgilendirme belki yapılabilir.
  • Belki görüşme kanalı kısa süreliğine açık tutularak yazışabilirsiniz.
Facebook bu e-posta zaten kullanılıyor hesap açamıyorum
Facebook bu e-posta zaten kullanılıyor hesap açamıyorum

Sonrasında büyük ihtimalle eski kullanıcının ara ara şifrenin sıfırlanmasını sağlayan işlemi yapacaktır. Normal şekilde sizden geri isterse dahi ancak ilgili panelden hesabınızın kaldırılıp kendi oluşturduğu hesabı eklemeniz yeterli olacak.

Karşınızdaki kişi ek önlemler almışsa o zamanda yukarıya bırakmış olduğumuz bağlantı üzerinden gerekli başvurunuzu yapınız. Merak etmeyiniz gerekli işlemleri uygulayacaklardır. Belki biraz zaman alır diye düşünmekteyiz. Ek yardım bağlantılarının yer aldığı içeriğimiz yazı sonunda bulunmakta. Onlarla da üzerinden belli gün geçmişse kullanılmasını öneriyoruz.

Arada bir destek taleplerini alıyoruz ve yoğun şekilde gelmesinden dolayı ilgili alanı kapatmak zorunda kaldık. Sitemiz sadece bilgi kaynağı olarak yayın yapmakta ve diğer talepleri özel hizmet veren reklamdaki numara üzerinden verilmekte.

Facebook bu e-posta zaten kullanılıyor sorununda ne yapılmalı satır aralarında ayrı ayrı önerilerimiz olacak. Yukarıdakileri kontrol ettiyseniz, diğer önerilere geçeceğiz.

Şifre sıfırlamayı denediniz mi?

İzinsiz mail adresimle Facebook hesabı açıldı diyenlerin ilk yapacağı facebook.com’ dan parola unuttum yapması olacak. Sonra yeni şifre ve hesap kapatma işlemini başlatın.

Şimdi burada bazen sorunsuz işlem yapılırken bazen girişte ek doğrulama seçeneğinin açılmasından dolayı yarım oturum açılmış gibi olur. Burada ise bunlara erişimin yok gibi işlem başlatırsınız. Artı ne eklenmişse onun kaldırılması adına bir form doldurmanız mümkün. Örnek telefona kod gelmemesiyle alakalı bir başvuru formunun olduğunu belirtelim.

İşlemlerde mail’ e kod gelmemesi durumlarında en iyi yöntem tarayıcıdan önce e-posta hesabınızın oturumunuz açmanız ve yan sekmeden de facebook.com bağlantısına girip sıfırlamayı başlatmanız olacak. Mail’ in oturumu açık olduğu anlaşılırsa birbirine bağlanarak yeni şifreyi girmeniz istenilecek.

Kimlik doğrulanması talebinde bulunma

Esasında kimliğinizi doğrulamanızı Facebook ister ama istemediğinde doğrulamayı başlatmanız için yine bir bölüm var. Yazının devamındaki konumuzda bulunan bağlantıların kullanılmasını öneriyoruz. Olur da bağlantı çalışmıyorsa, sitemizden veya Google üzerinden konuyu aratıp ilgili içeriğe ulaşırsınız.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir