Facebook Giriş Yaparken Hata Kodu Nedir?

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Facebook uygulamasında giriş sırasında karşılaşılan hata kodunun nedenlerini ve çözümlerine yer verdiğimiz yazımızda çözüme ulaşamazsanız iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Facebook sosyal medya araçları içerisinde en çok kullanılanlardan biridir. Facebook ülkemizde ve dünyada milyonlarca üyesi bulunmaktadır. Facebook üyeleri, üye sayısının fazla olmasından dolayı sisteme girişlerde farklı farklı hata kodları alabilmektedir. Bu hata kodlarının tabi ki farklı sebepleri bulunmaktadır. Karşınıza gelen sayfada genellikle hatanın numarası yazmaktadır. Bu numaradan hatanın nedenini öğrenebilmeniz mümkün değildir. Ancak dışarıdan destek alarak bu hata kodlarını  çözümleyebilirsiniz.

Elimizden geldiğince bir kaç makalede Facebook uygulamasında karşılaşılan hata kodlarının çözümlemesini yapmaya çalışacağız. İlk olarak  kullanıcılarının hesaplarına giriş sırasında karşılaştıkları 22 hata kodunun çözümünü aşağıdaki başlığımız  altında yayınlayacağız.

Facebook giriş yaparken hata kodu 22 nedir
Facebook giriş yaparken hata kod nedir

Facebook girişlerinde birden fazla hata kodu çıkabilmektedir. Bu hata kodlarının içerisinde en meşhur olanlarını yayınlayacağız. İlk yayınlayacağımız hata kodu ise 22’dir. Peki facebook girişinde karşılaşılan bu hata kodu hangi anlama gelmektedir. Bu hatayı çözüme kavuşturabilmek için hangi adımları uygulamamız gerekmektedir.

Facebook Giriş Hata Kodları ve Çözümleri

Facebook’a giriş yaparken karşılaşılan hata kodları, farklı sorunlardan kaynaklanabilir. İşte yaygın Facebook giriş hata kodları ve bu hatalarla başa çıkmanın olası çözümleri:

1. Hata Kodu: 1 (FBSQLSTATEHY000)

Sorun: Genellikle sunucu hatasıdır.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Çözüm:

 • Bağlantınızı kontrol edin. İnternet bağlantınızın sağlam olduğundan emin olun.
 • Tarayıcı önbelleğinizi ve çerezlerinizi temizleyin.
 • VPN veya proxy kullanıyorsanız devre dışı bırakın.

2. Hata Kodu: 2 (FBOAUTHDUPLICATEACCOUNT)

Sorun: Giriş yapmaya çalıştığınız hesap başka bir hesapla birleştirilmiş.

Çözüm:

 • Şifrenizi sıfırlayın.
 • Hala sorun devam ediyorsa Facebook Destek ile iletişime geçin.

3. Hata Kodu: 190 (FBINVALIDACCESS)

Sorun: Erişim token’ınız geçersiz.

Çözüm:

 • Tarayıcınızın önbelleğini temizleyin.
 • Facebook uygulamasını güncelleyin veya tekrar yükleyin.
 • Tarayıcıda çerezleri kontrol edin.

4. Hata Kodu: 368 (FBLOGINVIEWCONTROLLERCANCELPRESSED)

Sorun: Giriş iptal edildi.

Çözüm:

 • Tarayıcınızı kapatıp tekrar deneyin.
 • Farklı bir tarayıcı veya cihaz kullanarak giriş yapmayı deneyin.

5. Hata Kodu: 102 (FBSQLSTATEHY000)

Sorun: Veritabanı bağlantı hatası.

Çözüm:

 • İnternet bağlantınızı kontrol edin.
 • Tarayıcı önbelleğinizi temizleyin.
 • VPN veya proxy kullanıyorsanız devre dışı bırakın.

6. Hata Kodu: 405 (FBNOTALLOWED)

Sorun: Giriş izni reddedildi.

Çözüm:

 • Facebook uygulamasının veya tarayıcının güncel olduğundan emin olun.
 • Tarayıcınızı temizleyin veya farklı bir tarayıcı kullanmayı deneyin.

Facebook Giriş Yaparken Hata Kodu Çözümü

Aslında bu hata kodunun birden  fazla sebebi bulunmaktadır. Bundan dolayı sebeplere göre hata çözümüde değişmketedir. İlk neden ile başlayalım.

 • Nedenlerin  birincisi internet bağlantısından kaynaklanabilmektedir. Bundan dolayı internet kullanımı yaptığınız bütün araçlarınızın  donanımlarınızın bağlantılarını kontrol ediniz. Özellikle kablo bağlantı yerlerini kontrol ediniz. İnternet bağlantınızın olup olmadığını farklı bir cihaz ile de bağlanarak kontrol ediniz. Evinizde veya işyeriniz de internet bağlantınızın olduğundan emin olduktan sonra bir sonraki aşama internet hızınızı kontrol ediniz. İnternet bağlantınız belirli seviyenin altında ise bu hata kodunu alabilirsiniz. Bundan dolayı internet hızınız ölçen uygulamalar ile veya online siteler ile kontrol ediniz. Eğer internet hızınızda herhangi bir sorun bulunmuyorsa bir sonraki maddemizi uygulayınız.
 • İnternet bağlantınızdan veya hızından eminseniz bilgisayarınızda bulunan güvenlik ayarlarına bakmanız gerekmektedir. Çünkü bazı sebeplerden dolayı bu güvenlik uygulamaları facebook bağlantı hatasını oluşturabilmektedir. Facebook sitesine girişte almış olduğunuz 22 hata kodunu iki farklı güvenlik işleminden alabilirsiniz. İlk olarak windows işletim sisteminde bulunan bir güvenlik uygulamasıdır. Bütün işletim sistemlerinde bulunan ve bilgisayarınızın güvenliğini sağlayan güvenlik duvarı uygulamasıdır. Güvenlik duvarı işletim sisteminizde açık olduğu zaman bazen facebook gibi sitelere girişte hata oluşturabilmektedir. Bundan dolayı bu güvenlik duvarınızı kapatıp tekrardan girmeye çalışınız. Ayrıca sadece güvenlik duvarı değil bunun yanında işletim sisteminizi korumak için yüklemiş olduğunuz antivirüs uygulamalar da bu sorunu çıkarabilmektedir. Bundan dolayı geçici olarak antivirüs uygulamanızı devredışı bırakınız.
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir