Facebook gizlilik seçeneklerini güncelledi

blank

Facebook' tan reklamlar için yeni bir güncelleme yayınlandı. Artık tüm kullanıcılardan izinsiz bir paylaşım yapılamayacak. Profil bilgileri ve bazı paylaşımlar artık herkese açık olmayacak.

teknik destek

Facebook‘ ta yaşanan kullanıcı bilgilerinin servis edilmesi skandalı sonrası Facebook ara ara bazı iyileştirmeleri yayınladı. Şimdi de yeni bir güncelleme ile artık kullanıcılara bazı önemli veriler için onay alınacak.

Geçtiğimiz haftalarda Facebook’ un kurucusunun yasalar önünde ifadesinin alınması ile başlayan araştırmalar şu an hala devam etmekte. Bu sorundan dolayı Facebook büyük bir kayıp yaşadı. Sonrasında önemli bazı değişimlere gitti.

Avrupa birliğinin tüzüğünde yer alan yeni gizlilik politikaları kapsamında yapılan yenilikler Facebook’ a yansıdı. Artık dünya genelinde kullanıcılara, verilerin nasıl kullanılacağı sorulacak. Peki yeni gizlilik planı nedir? Yeni reklamları engelleme politikası nedir?

Facebook gizlilik seçeneklerini güncelledi

Facebook reklam ayarları yenilendi!

Reklam ayarları ve gizlilik ayarları değiştir. Yeni düzenlemeye göre bazı değişimleri sizlerle paylaşmak istedik.

İş ortaklarından alınacak bilgilere dayalı reklamlar: Kullanıcılara reklamlarla ilgili bilgilerin gözden geçirmeleri ve bu verilerin kullanıp ya da kullanılmaması seçeneği sorulacak.

Facebook profil bilgileriniz: Profilde din, siyasi ve ilişki durumları paylaşıma açıksa, Facebook tarafından kullanıcılara yine de bu bilgilerin paylaşıma açık olup olmayacağı sorulacak.

Facebook’ ta yüz tanıma teknolojisi için izin: Yüz tanıma teknolojisi artık isteye bağlı kullanılabilecek. Bunun içinde kullanıcılarından izin isteyecek.

Gençler için özel reklam sınırlandırması: Yeni düzenlemede reklamlar da gençlerin hesapları kısıtlı olacak. Paylaşımlar herkese açık olmayacak. Doğum tarihi ve doğum yeri gibi bilgiler herkese açık olamayacak şekilde bir dizi gizlilik önlemleri alındı. 18 Yaş altı içinde yüz tanıma sistemi kapalı olacak.

Bir diğer önemli hamlede 13 ve 15 yaş arasındaki kişilerde sınırlı paylaşım olacak. Reklamlar daha az gösterilecek. Kişiselleştirme daha az olacak. 

Yeni düzenleme ile artık Facebook, kullanıcıların hizmetlerle ilgili sorduğu sorulara yanıt verecek. Yine kullanıcı bilgilerini reklam verenlere satılmayacağına taahhüt verecek.


Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 17:34

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!