Facebook grubun devre dışı bırakıldı grubunuz değerlendiriliyor

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Facebook grubunuz değerlendiriliyor. Spam ile ilgili topluluk standartlarımıza uygun olmadığı için grubun devre dışı bırakıldı. Bir yönetici bu kararı incelememizi talep etti. Kısa süre içinde sana bir güncelleme göndereceğiz. Evet böyle bir uyarı alıyorsanız, grup içerisinde yapılan paylaşımlar ve yorumların incelenmesi gerekiyor. Artı paylaşılan URL bağlantıları varsa onlarda çıkma olasılığı daha yüksek.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Grubun devre dışı bırakıldı, Facebook’ un birden çok sebeple değerlendirdiği durumlar sonucu olarak uygulanan yaptırımlardan biridir. Geçici olanın dışında kalıcı işlem yapılan gruplarda çoktur.

Grubum engellendi şikayetlerin bir çoğu aynı sebeplerden gerçekleştiğini yazdıkları şikayetlerin içeriğinde görüyoruz. Aynı şeyleri deneyerek farklı sonuçlar elde etmeyi beklememiz biraz mantıksız oluyor. Yazılanların esasında çözümde bir yol ışığı olduğunu düşünüyoruz. Kişilerin ne yapmaması gerektiğini bunları okuyarak anlayabilirsiniz.

Grubum neden devre dışı bırakıldı

Net şundandır diyemiyoruz. Uyarı metninde bir açıklama yer almıyorsa, paylaşımlarınıza ve bağlantılarınızı kontrol ediniz. Tabi grup bilgisinin ve bir çok sebebinde incelenmesi gerekebilir.

 • İçerikleriniz marka ihlallerine neden oluyor mu?
 • Topluluk kurallarına uymama durumlarını kontrol ettiniz mi?
 • Şikayet almış olabilir misiniz?
 • Şirketlerin, ünlülerin veya herhangi birilerinin hakkında olumsuz içeriklere yer verdiniz mi?
 • Grubun bağlı olduğu hesabınızda eksiklikler olabilir mi?
 • Yöneticilerinden birinde sorun çıkmış olabilir mi?

Evet daha çok şeylerden söz edebiliriz. Lakin hepsinin birbirine benzer nitelikte olduğundan dolayı yapılacaklar aynı yöntemler olacaktır.

Yapacağınız ne olursa olsun sürekli sık yapılan şeylerin bir sonucu da kısıtlamalar olabiliyor. Bundan da söz etmeden çözüm bölümüne geçmek istemedik. Bazen yaptığınız şey aslında olumsuz değil ama sistemin önlem amaçlı uyguladığı bir iş akışı olabiliyor. Her işlemin bir limit sınırlamasının olduğunu söyleyelim.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
Facebook grubun devre disi
Facebook grubun devre dışı bırakıldı grubunuz değerlendiriliyor

Grubunuz değerlendiriliyor çözümü

Bir çoğu ne demek grubunuz değerlendiriliyor diyor. Normalde istenilirse şu kadar süre ile kısıtlandı veya kapatıldı diyebilirdi. İnceleme isteklerinin sonuçları içinde yine uzun süre beklemeniz gerekebilir.

Sıralamalardaki faktörlerin önem arzının olmadığını söyleyerek olası olanlara bir göz atalım:

 • Son bir hafta içerisindeki olası sebeplerin incelenmesi adına yaptıklarınızı bir kontrol ediniz. Paylaşımlara müdahale edebiliyorsanız, olumsuz gördüklerinizin yedeğini alıp, sonra yayından kaldırınız.
 • Başkalarının yayınlarını paylaştıysanız onlar içinde yukarıdaki durum geçerli.
 • URL paylaşımlarının spam algısına düşme olasılığı yüksek. Önemli gördüklerinizin başındaki http:// ve www kaldırılıp o şekilde paylaşılabilir. İsteyen kopyalayıp tarayıcıya yapıştırarak erişim yapabilir.
 • Toplulukları ilgilendiren tüm olumsuzlukların dönüşleri ağır olabilir. Bunları göz önüne alarak gerekli düzenlemeleri yapınız.
 • Hesabınızdaki eksik alanların doldurulması ve ek doğrulamalardan yararlanılmasını öneririz.
 • Bize bildir gibi itiraz edebileceğiniz öneri seçeneği kullanın. Sizden kimliğinizin gönderilmesini istiyorlarsa, sayfa sizin için önemliyse, mecburen göndermeniz gerekiyor.
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.