Facebook hackleme sonrası hesap kapatma

blank

Facebook çalınan hesabın kapatılması için nelere ihtiyaç olduğunu anlatan bir makale hazırladık. Sürekli çözüme ulaşamayan kullanıcılar için olumlu olacağını düşünüyoruz.

teknik destek

Facebook çalınan hesabı kapatma çok sık gelen sorulardan biri oluyor. Hesabı geri almadan ümidini kesenlerin daha çok tercih ettiği ve nasıl alacağını bilmeyenlerin arayışa girdiği Google’ dan çok sayıda yazıya ulaşabilirsiniz. Bize göre kesin diyenlerin çoğu laf olsun diye açtığı konudan ibaret olduğunu düşünüyoruz. Bu zamana kadar çok sayıda yardım talebine yanıt verdik ve çok sayıda hesap için olumlu veya olumsuz sonuç elde edildi. 

Şunu belirtelim yazımızda kesin ama kesin hesabınızı geri alayacaksını veya hesabınızı kapatacaksınız gibi bir iddiamız bulunmuyor. Yoğun olduğumuz dönemlerde geri dönüşlerimiz genel olacak ve detaylı bilgilendirme için yazıdaki adımları önereceğiz.

Çalınan hesap nasıl kapatılır?

Hesap çaındıktan sonraki zaman çok önemli olduğunu belirtelim. Sıcağı sıcağına yapılan başvurularda incelenmesi daha kolay olacağını ve daha erken müdahale edilebileceğini düşünüyoruz. Tabi bu çoğunu kapsamıyor ve bazen çok geç dönüşler olabiliyor.

Kapatılmada başvurudan sonra geri dönüşler bazen olmuyor ama hesap üzerinde gerekli işlemler yapılabiliyor. Yani size bilgi vermeyebiliyor ama arka planda gerekli inceleme ve yaptırımlar uygulamabiliyor.

  • Hesabın çalındığını iletmeniz için gerekli URL www.facebook.com/hacked
  • Yukarıdaki bağlantıyla hesabı yazarak gerekli alanları doldurunuz ve sizinle iletiime geçilebilecek bir e-posta bırakınız
  • Dönüşler şu kadar gün sonra yapılacak diye bir bilgi olmamakla birlikte çoğunlukla 1 ile 5 gün içinde yapılmakta. Ama 1 veya 2 hafta olanlarlada karşılaşıyoruz

Hesabı geri almak için başka öneri var mı?

Evet bulunmakta ve biz her zaman çoklu başvurulardan yanayız. Bazen birden fazla başvuru birden fazla çalışana ulaşmanızı sağlayabiliyor.

  • www.facebook.com/help/contact/274459462613911 çoklu şikayette kullanılan bir bağlantı
  • www.facebook.com/help/contact/352512044767949 çalınan hesaptan telefon numarası kaldırıldı ise bu çok işinize yarayabilir
  • [email protected] ve [email protected] Facebook’ a mail atabileceğiniz adresleri
  • www.andronova.net/facebook/facebook-musteri-hizmetleri-turkiye-telefon-numarasi-var-mi-h2595.html genel çok sayıda başvuruyu içeren haberimiz

Tüm bunları aynı anda kullanabilirsiniz ve hatta instagram’ da bazen kullanıldığı oluyor. Tüm bağlantıları denemeden yardım istememenizi öneririz ve yardım alabilmeniz için başvurulardan sonra belli bir sürenin geçmiş olması gerekiyor.

Facebook hackleme sonrası hesap kapatma
Facebook hackleme sonrası hesap kapatma

Görsellerdeki seçeneklerin bir kısmına zamanla erişemediğiniz olacaktır. Ağ tarafında zamanla başvuru bağlantıları ya kaldırılıyor ya değiştiriliyor.

facebook çalınan hesabı kapatma
Facebook hesap kapatma

Çalınan hesabı kapatamıyorum

Hesabım çalındı kapatamıyorum şikayetlerin bir çoğunda yapılan işlemler birebir aynıdır. Diğer ağlardaki işlemlerde zamanla değişse de yöntemler birbirine benzer.

Hacklenen hesap kapatılmıyor ise, Facebook’ un diğer başvuru bağlantılarını kullanmanızı öneririz. Zamanla bazılarının değiştiğini veya pasif hale geldiği oluyor. Lakin bir başka öneri bağlantının çalıştığı oluyor.

Hesabınızı açtığınızda kullandığınız hesap bilgileriniz gerçekte kimliğinizle aynı ise, başvurunuzu yaptığınızda olumlu dönüş almanız mümkün.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!