Facebook kodmatik kaldırma veya kırma

Andronova
6 Minimum Okuma

Facebook kodmatik kaldırma dendiğinde yapılan aramalardan biri kodmatik kırma yöntemi oluyor. Kullanıcılar Facebook kodmatik olmadan giriş yöntemlerini ararken bir çoğunun işe yaramadığını görmekte.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Zaman zaman oturum açmalarda yaşanan olumsuzluklarda geçici engellemeler sonucu pek aklımıza gelmez. İlk akla gelenin hesabın çalındığı olur. Hatta kullanıcının giriş yöntemlerinden bir çoğundan haberi dahi yoktur. Açmış olduğu güvenlik seçeneklerini bazen hesap girişinde yaşanan sorunlarda fark eder.

Facebook kayıt işlemleri aslında çok kolay olsa da bazen bazı küçük nüansları göremediğimizden üyeliğinizi tamamlamayabilirsiniz. Bu haberimizde Facebook hesabının nasıl açılacağını ve sonrasında oluşan aksaklıkları yayınlayacağız.

Facebook kodmatik olmadan giriş mümkün mü?

Bu içerikle önce kullanıcının oturum açarken yaşadığı olumsuz durumların neler olduğunu ve sonrasında çözüm için ne gibi adımlara başvurması gerektiğinden söz edeceğiz.

Kodmatik, Facebook hesaplarını daha güvenir hale almak için kullanılan araçlardan biridir. Erişiminiz kesildiği zamanlar olduğu gibi hesabınız çalınıp ve sonrasında kodmatik özelliği açıldığı da oluyor.

Çalınan hesaptan kodmatik kaldırma mümkün mü sorunuza yanıt vermek için bir ihtimal kaldırmada kullanılacak yöntemlerden bahsedeceğiz. Ek kullanılan güvenlik seçeneklerinin kaldırılmasında yine ek giriş yöntemi kullanılması veya hesabın doğrulanması gerekecek.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İki faktörlü kimlik doğrulamasından yararlanan hesapların güvenli olarak görülen cihazlardan erişim hakkı olduğunu tekrardan belirtmek istiyoruz.

Facebook kodmatik kaldırma için kullanılacak yöntemler

Hesabınızın şifresini veya mail oturumuna erişiminiz tek başına çözüm sunmadığı zamanlar oluyor. İşte bunlardan biri bu kodmatik özelliğidir. Kullanıcı bir şekilde çalınan hesabın şifresini değiştirse dahi eğer bu özellik açılmışsa büyük ihtimal hesabın yönetimini sağlayamayacak. Oturumunuzu açmanız için gerekli adımlardan biri de bu yöntemdir.

Facebook kodmatik kaldırma nasıl yapılır sorunuza yanıt için şunları öneriyoruz:

 1. Daha önce oturumunuzu sık açarken kullandığınız cihazlar veya bilgisayarlarla erişim yapmaya çalışın. Güvenilir olarak görülen sistemlere belki direk erişim izni verilir.
 2. Şifreyi sıfırlayarak hesabınıza erişim yapmaya çalışın. İşleminizi mail ile yapıyorsanız,
  1. Bilgisayarınızdan Chrome ile iki sekme açın ve birinden mail’ in oturumu açık olsun,
  2. Diğerinden facebook.com sayfasına giriş şifrenizi sıfırlayın,
  3. Ekrana yeni şifrenizi oluşturmanız istenilecek ve yenisini yazdıktan sonra oturumunuzu tekrardan açın.
 3. Kodmatik ekranında kalıyorsanız size bunu bildirme veya farklı bir yöntem seçme hakkı verildiği anlar olacak. Bu zor çıkan bir adım ama imkansız değil.
  1. Denemeyi yaparken önce sürekli kullandığınız cihazlarla,
  2. Sonra daha önce hiç kullanmadığınız bir cihazla deneyin,
  3. Birde bilgisayarla da denenmesi gerekiyor. Mobil uygulama ve tarayıcı ile ayrı öneriler sunulduğu zamanlarla karşılaştık.
 4. Ağın kendisinden kaynaklı durumlar yaşanıyor olasılığını değerlendirin. Ülke içi veya dışında ağ tarafında yaşanan olumsuzlukların zaman zaman erişime yönelik aksaklık yaşattığı zamanlar oluyor.
  1. Hesabınızı farklı bir internetle kullanın.
  2. Ülke içi herhangi bir problem olup olmadığını Google ve Twitter kullanarak araştırın. Eğer sorun varsa vpn ile deneyin.
  3. Beklenmesi gerekiyorsa hiç bir şekilde deneme yapmadan bekleyin.
 5. Geçici engel oluşturacak hareketler yaşanmışsa bir süre bekleyin veya doğrulamada bulunma.
  1. Sürekli aynı şeyleri yapan hesaplara bir süre kısıtlama getirilir. Başlıktaki durum net olmasa da bununda göze alınması gerekiyor.
  2. Belli bir saate kadar deneme yapmadan bekleyin. Baktınız aynı öneri çıkıyor birde ertesi günü bekleyin.
 6. Çalınan hesaplardaki olumsuz durumlarda Facebook’ a bildirimde bulunma.
  1. Giriş engeli yaşayanların sorun bildirimde bulunmaları için giriş ekranı, yardım masası ve bildirim bağlantısı kullanmaları gerekiyor. Yazının devamındaki öneri konumuzda neye erişiminiz yoksa bunu bildirmenize yönelik öneriler yer alıyor.
  2. Facebook ile bağlantıya geçecekler çoklu bağlantı seçeneklerini değerlendirmesini de öneririz.
https://www.andronova.net/facebook/facebook-musteri-hizmetleri-turkiye-telefon-numarasi-var-mi-h2595.html
Facebook iletişim seçenekleri

Yukarıya eklediğimiz içerik direk açılmıyorsa Google üzerinden aratıp erişim yapınız. Önemli bağlantıların yer aldığı bir konu olduğunu belirtelim.

Facebook kodmatik kaldirma 2
Facebook kodmatik kaldırma

Facebook hesap sorunlarında sayfaya dönüştürme

Facebook’un şu anki yıllık cirosuna baktığınızda bir çok üretim yapan firmayı geride bıraktığını görebilirsiniz. Dünyanın sayılı firmaları arasındaki yerini almıştır. Ayrıca firma gerekli yatırımlarını yaparak bu yükselişini sürdürmektedir. Instagram, WhatsApp gibi yine dev uygulamaları astronomik rakamlara satın alarak bünyesine katan şirketin büyümesini hızla sürdürmektedir. Maddi açıdan bu kadar büyük olan bir firmada nasıl hesap açacağınızı anlatmaya başlayalım.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook hesabımız var ama Facebook sayfası da açmak istiyorsanız bu çok kolay. Aşağıda başvuru adresi ile ilgili alanları doldurarak kısa süre içerisinde Facebook sayfanızı oluşturabilirsiniz. Bu özelliği biz hesap testi veya problemlerde geçici çözüm olarak tercih olarak kullanırız. Bölgesel veya bir çok hesap sorununda iş görür bir yöntemdir.

Facebook kodmatik kaldirma 1
Facebook kodmatik olmadan giriş

Facebook bir çok özelliği ile kullanıcıların faydasına olan imkanlar sağlamaktadır. Tabiki bunun yanında zararlarıda olduğunu düşünenlerdenim.

Yakın bir zamanda Facebook ülkemizde çalışmadığında yorum kısmında bir okuyucunun yorumu dikkatimi çekmişti. Facebook açılmayınca çevremle iletişim halinde olabildim 🙂 gülüyoruz ama aslında acı bir durum… Her şeyi normal seviyede kullanabilsek bu sorunlarla karşılaşmayız aslında. Bu kadar ön girizgahtan sonra konumuza geri dönelim. Facebook kullanıcılarına yukarıda belirttiğimiz gibi imkanlar sunmaktadır. Bu imkanlardan biride ağlarda sayfa oluşturmadır.

Facebook sayfası peki ne işe yarar? Facebook sayfası oluşturan kişileri buradan bu sayfaya üye olan kişilere kendi pencerelerinden fikirlerini paylaşabilirler ayrıca bu sayfada görmelerini istediğiniz resim ve videoları paylaşabilirsiniz.

Peki bunun dışında nasıl kullanılabilir ? Ticaret mantığı ile sosyal medya sayfalarını kullanmanız mümkün. Yapmanız gereken firmanız adına bir sayfa oluşturmak ve insanların sizleri takip etmesini sağlayacak içeriği paylaşmanızdır. Bu sayfadan ürünlerinizi paylaşarak veya ticari bir mekansa kafeteryanızın görüntülerini yayınlayarak takipçilerinizin ticari mekanınıza gelmesi sağlanabilir.

Facebook kodmatik olmadan giriş yapmak için kullanılan yöntemler arasında güvenli olarak görülen cihazlar, açık olan oturumlar ve telefonla kod kullanılarak yapılan işlemler vardır. Çalınan hesaptan kodmatik kaldırma için bu seçeneklerin çalışmadığı zamanlarda yukarıdaki örnek konu içerisindeki bağlantılardan yararlanılmasını öneririz.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir