Facebook Hesabı Miras Bırakılabilir

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma

Facebook yeni bir özelliğiyle karşımıza geliyor.

Sponsorlu reklam

Facebook hayatını yitiren kullanıcıların ölümlerini teyit ettikten sonra ölüm yıl dönümlerinin arkadaşlarına hatırlatılmasını  sağlıyordu. Sosyal medya devi bu özelliği bir adım daha öteye taşıyarak kullanıcılara öldükten sonra hesaplarını kime miras bırakacağını da sormaya başladı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Miras kontratı ¨legacy contract¨ ayarlarına güvenlik ayarlarının altında yeni gelecek olan menü üzerinden giriş yapılacak ve hayatımızı yitirdikten sonra hesabımızın kontrolünün kime geçeceği belirlenebilecek. (Buradan bir arkadaşınızı belirliyorsunuz.)

Sponsorlu reklam

1423755645-670135a21c52f584574d8ad855e99ed6-600x537

Facebook ölümü teyit ettikten sonra hesabın kontrolü, belirlenen mirasçıya geçecek ve bu kişi kapak ve profil fotoğrafını değiştirmenin yanında isterse hesabı tamamen kapatabilecek(pek çok diğer erişim de mümkün). Facebook kişinin ölümünü teyit ettikten sonra hesaba ¨anma¨ ¨memorialized¨ etiketi gelecek, bu etiketin ardından mirasçı hesabı kontrol edebilecek ve paylaşımlarda bulunabilecek, yeni arkadaş taleplerini kabul edebilecek vb.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

facebook-legacy-contact-choose-friend screen-shot-2015-02-12-at-10-55-53-am-png

Facebook müdürlerinden Vanessa Calison’a göre bu yeni özellikle insanlara Dünyadan göçmüş sevdiklerini sosyal medyada yaşatma imkanı sunuluyor.

Uygulama Amerika’da hayata geçti çok yakın zamanda menünün tüm Dünyaya yayılması bekleniyor. Siz Facebook hesabınızda miras sözleşmesi bölümünü düzenlemeyi düşünür müsünüz?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak