Facebook ikinci hesap kapatılır mı

Facebook uygulamasında ikinci bir hesap açmak istediğimizde açabilir miyiz? Facebook yasaklamadan birden fazla hesap açma nasıl yapılır? Hangi sebeplerden hesap kapanır?

teknik destek

Facebook şirket politikası olarak her kişiye bir hesap mantığını belirlemiştir. Facebook yöneticileri de bu politikayı sıkı bir şekilde uygulamaktadır. Özellikle sahte hesapların ileride başlarını ağrıtmaması için başdan böyle bir önlem almaktadırlar. Peki ikinci bir facebook hesabı almak mümkün değil midir? Bu sorunuzun cevabını aşağıdaki başlığımız altında bulabilirsiniz.

Facebook uygulamasında ikinci bir hesap açmanız mümkündür. Fakat facebook bu hesabınızın fake olduğunu anlarsa anında kapatacaktır. Peki facebook uygulamasında ikinci hesabımız kapanmadan nasıl kullanabiliriz?

İkinci facebook hesabı oluşturan kişilerin en çok yaptıkları hata gerçek ad ve soyad kullanmadan hesap almalarıdır. İsim yerine farklı, sallanarak yazılan kelimeler hesabınızın fake olduğunu göstermektedir. Eğer facebook bu hesabınızın sahte olduğunu anlarsa hemen kapatmaktadır. Bir daha da bu hesabınızı açmanıza izin vermemektedir.

Facebook’ ta ikinci hesap açma

Facebook ikinci hesap kapatılır mı

Bu uyarımızı yaptıktan sonra aşağıdaki ikinci facebook hesabı açarken dikkat etmeniz gereken maddeleri sırasıyla yayınladık.

  • İlk olarak  ikinci facebook hesabınızda gerçek isim kullanınız. Mustafa Kemal ERDEM gibi….
  • Eğer birden fazla facebook hesabı oluşturmayı düşünüyorsanız e-posta adresleriniz benzer olmamalıdır. …[email protected], …[email protected] gibi … Bu tarz mailler ile aldığınız hesaplar hemen kapatılmaktadır.
  • Facebook üyelik sırasında olabildiğince bölümleri doldurmaya çalışınız. Ayrıca bu bilgileri doldururken mantık hatası yapmayınız. Mezuniyet tarihleriniz bu mantık hatalarının en çok yapıldığı yerdir. 
  • Profil resimlerinizde de gerçek resimler kullanınız. Ünlü kişilere ait resimler veya karikatürler hesabınızın gerçekliliğini düşürmektedir. İnternette bir çok resim bulabilirsiniz.
  • Hesap oluşturduktan sonra hemen herkese arkadaşlık isteği göndermeyiniz bu sürecin doğal işlemesini sağlayınız.
  • Açmış olduğunuz facebook hesabınızda yayın politikalarına uygun yayınlar yapınız. Özellikle oyun için açtıysanız herekse davetiye göndererek bunaltmayınız. Bu hesabınızın şikayet edilmesine sebep olabilir.
  • Hesaplarınız giriş yaparken farklı tarayıcılar kullanınız.
  • Eğer ikinci hesabınıza üye olurken gerçek bir cep telefon numarası kullanırsanız hesabınız siz bariz bir hata yapmadıkça kapanmayacaktır.

Yukarıdaki işlemleri uyguladığınızda sorunsuz bir şekilde ikinci facebook hesabınızı kullanabilirsiniz. 


Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2017, 13:04

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir