Facebook Messenger Lite görüntülü arama başladı

blank

Facebook’ un Messenger Lite uygulamasına gelen yeni güncelleme ile artık görüntülü konuşma yapabilirsiniz. İnternet hızınız düşük olsa daha sorunsuz çalışabilir.

teknik destek

Uygulamaya yeni bir özelliğe kavuştu. Beta sonuçları olumlu geçen yeni özelliğe gelen güncelleme ile artık görüntülü görüşme yapılabilecek. 

Messenger Lite, daha yavaş cihazlar için alternatif olarak çıkarıldı. Nedeni yoğun donanım tüketimi nedeniyle daha performanslı çalışmasını sağlamak için şirket tarafından çıkarıldı.

Çok uzun zamandır yapılan testlerde cep telefonu en çok yoran uygulamalar arasında yer alan Facebook, bu durum için yıllardır çalışma yapmakta. Sorunu çözene kadar alternatif bir uygulama çıkarmıştı. Hem messenger için hemde Facebook uygulaması için çıkarılan uygulama adı Lite oldu.

Facebook uygulaması hem telefonda daha çok donanım tüketirken hem de telefonun şarjının erken bitmesine neden oluyor. Bu sebepten dolayı Facebook Lite kullanılması öneriliyor.

Facebook Lite, görünüm yönünden sade ve temel kullanımın dışında fazla bir özellik eklenmeden kullanılan sürüm. Yani belki de bilmediğiniz ya da kullanmadığını bazı özelliklerin yer almaması nedeniyle cihazın daha performanslı çalışmasını sağlıyor. 

Facebook Messenger Lite aynı zamanda düşük internet bağlantılarında dahi sorunsuz çalışabiliyor. Yani internet bağlantısı yavaş olan yerlerde hız ne kadar düşük olursa olsun siz yine kullanmaya devam ediyorsunuz.

Facebook Messenger Lite görüntülü arama başladı
Facebook Messenger Lite görüntülü arama başladı

Facebook Messenger Lite görüntülü konuşma

Yeni güncelleme ile gelen bu özellikle artık görüntülü konuşmayapmanızı ve bir kaç önemli yeniliği de bünyesine katmasını sağladı.

Geçmişte ve yeni gelen özelliklerle hem görüntülü konuşma hemde fotoğraf ve video gönderme işlevi yapılabilmekte. 

Yeni özellikleri denemek için son sürüme sahip olmanız ve kullanmış olduğunuz telefonun yazılımının desteklemesi gerekiyor. Aksi takdirde yardımcı 3. part programlara başvurmanız gerekecek.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!