Facebook tanınmayan bir cihazdan hesaba giriş yapıldı

Birisi hesabınıza izinsiz giriş yaptığında tarafınıza bir bilgilendirme mesajı gelir. Bu daha önce hesaba giriş yapılmamış cep telefondan giriş yapıldıysa, tarayıcıdan veya bilgisayardan girildiyse.

Facebook tanınmayan bir cihazdan hesaba giriş yapıldı
müşteri hizmetleri

Facebook hesabınıza giriş yapılan yerler hakkında bilgi mesajı almak istiyor musunuz? Hesaba giriş yapıldığında cep telefonunuza veya e-posta hesabına bilgilendirme mesajı gönderilebilir.

Tanınmayan girişlerde "Bilinmeyen bir cihaz kullanılarak Facebook hesabına giriş yapıldı" şeklinde bir uyarı alıyorsanız, hesabınız çalındı veya siz daha önce giriş yapmadığınız bir yerden hesabınıza girdiniz. Bu uyarı bazen ip ve dns değiştirme programları nedeniyle de çıkabiliyor. Bu tarz uygulamalar bazen hesabın kilitlenmesine neden olabiliyor.

Giriş uyarısı almıyorsanız bu özellik kapalı olabilir. Öneri tanınmayan cihazlar için giriş mesajı alın.

Hesabıma giriş yapılırsa mesaj gelsin

Facebook' ta hesap giriş mesajı için önce Facebook hesabınıza girip ayarlardan "Güvenlik ve giriş" bölümüne tıklayınız. "Tanınmayan girişler hakkında uyarılar al" başlığı altında ilgili seçenek ayarlarını yapınız. Hesabına cep telefon numaranızı eklemediyseniz ekleyiniz. 

Facebook tanınmayan bir cihazdan hesaba giriş yapıldı

Tanınmayan bir cihazdan girildi şeklinde uyarı aldıysanız anında şifre değiştirme ve güvenlik ayarlarını yapılandırınız. Facebook iletişim numarası resmi olarak bulunmamakta!

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 17:38
müşteri hizmetleri