Facebook uygulama şifreleri nedir

banner186

Facebook uygulaması ile üyelik yaptığımızda üye olunan uygulamaya şifre engeli koyma nasıl yapılabilir? Facebook hesap girişine şifre koyma şifreleme nasıl yapılır? Hesap güvenliği.

Facebook uygulama şifreleri nedir
Çağrı merkezi 28 Mart 2017 Salı 06:27

banner192

Facebook ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan sosyal medya araçıdır. Kullanıcısı milyonlarla tabir edilen bu uygulamayı bir çok siteye üye olurken kullanıcılar kullanmakta. Herhangi bir üyelik isteyen bir web sitesine üyelik aşamasında sizlere seçenek olarak Facebook hesabınızla üyeliği sunmaktadır. İşte bu durum için alternatif bir şifreleme yöntemi bulunmakta.

Eğer üyelik yapacağınız websitesi sizlerden kişisel bilgilerini isteyerek üyelik gerçekleştiriyorsa tekrardan bu bilgileri girmeden facebook üzerinden bu bilgileri paylaşarak üye olabiliyorsunuz. Fakat bu şekilde üye olamak her zaman istenilen sonuçları vermemektedir. Bazende üzücü sonuşlar doğuyabilmektedir. Bu tehlike şu şekilde karşınıza çıkmaktadır. Veri güvenliği tam olamayan veya bilgileri herkese açık olan bir sitede bu şekilde üye olmak facebook hesabınız için tehlike oluşturabilir.

Facebook uygulamasına şifre koyma nasıl yapılır

Üyelikte Facebook uygulamasına şifre koyma nasıl yapılır

Telefondan Facebook' a şifre koyma

İşte yukarıda bahsedilen can sıkıcı durumlarla karşılaşmamak için facebook uygulasını kullanırken bu tür tatsız vakaları önlemeye yarayan Uygulamalara Özel Şifre yöntemini kullanabilirsiniz. Bu yöntemle yine üyelik yapmak istediğiniz siteye facebook hesabınız ile üyelik gerçekleştirebilirsiniz. Fakat şifreni bu uygulamalarla paylaşılmamaktadır. Peki facebook uygulamalara özel şifre özelliğini nasıl kullanabiliriz. İşte bu sorunuzun cevabı aşağıdaki maddelerde yer almaktadır;

  1. İlk yapmanız gereken facebook hesabınıza giriş yapmanızdır.
  2. Ardından sağ üst köşede yer alan Ayarlar simgesi yani çark şeklindeki simgeye tıklayarak facebook ayarlarına giriş yapıyoruz.
  3. Bu şekilde sağ tarafta ayarlar seçenekleri gelecektir. Buradan facebook hesabınızla ilgili her türlü değişikliği yapabilirsiniz. Bizim için ise Güvenlik seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz.
  4. Güvenlik seçeneğinde ise uygulama şifreleri bölümüne giriş yaparak düzenle yazısına tıklayınız.
  5. Açılan ekrandan ise Uygulama Şifreleri Oluştur yazısına tıklayınız.
  6. Daha sonra facebook sizlere bu şifreyi hangi uygulama için kullanacağınızı isteyecektir. Kullanmak istediğiniz uygulamanın adını yazarak şifre oluştur yazısına tıklayınız.
  7. Bu şekilde oluşturduğunuz şifre sadece o uygulama için geçerlidir. Daha sonra bu şifreyi kaldırmak istediğinizde ise yine geldiğiniz son ekranda kaldır tuşuna basınız.

Facebook uygulama şifreleri nasıl kullanılır resimli anlatım

Telefondan Facebook uygulamasına şifre koyma

Facebook uygulamasına şifre koyma

 Facebook şifre koyma

Facebook uygulama erişimini kısıtlama

Facebook uygulamalara parola koyma

Facebook uygulamalara şifre koyma

Facebook uygulama şifreleri

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×