Facebook otomatik video oynatmayı kapatma ayarları

blank

Facebook uygulamasında otomatik başlayan videolar internet kotanızı bitirebilir. Peki nasıl kapatılır? Otomatik video oynat seçeneği devredışı bırakmak için ayarlar.

teknik destek

Facebook ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan sosyal medya aracıdır diyebiliriz. Facebook’ ta var olan bazı özellikler kullanıcılarının canını sıkabilmektedir. Bu can sıkan özellik haberimizin başında da paylaştığımız otomatik video oynatmadır. Facebook’ ta gezinirken karşınıza gelen videolar otomatik olarak başlamaktadır. Sizler herhangi bir play tuşuna basmadan facebook duvarınızdaki videolar başlıyorsa buradaki işlemleri yaparak otomatik oynatmayı devre dışı bırakabilirsiniz.

Facebook’ da otomatik video oynatmayı iptal etme

Facebook’ta yer alan bu özellik aslında bazı ülkelerde kolaylık olsada ülkemiz için aslında çok da iyi bir özellik durmamaktadır. Çünkü kotalı internet kullanımının ülkemizde yaygın olmasından dolayı bu tarz işlemler kotanızın azalmasına sebep olmaktadır. Bundan dolayı Facebook’ta otomatik video oynatma özelliğini iptal etmeniz gerekmektedir. Peki Facebook’ta var olan bu özelliği nasıl kapatabiliriz. Aşağıda sizlere anlatmış olduğumuz adımları sırasıyla takip ettiğinizde bu özelliği kolaylıkla devre dışı bırakabilirsiniz.

  • İlk olarak Facebook hesabınıza giriş yapınız.
  • Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan Ayarlar kısmına giriş yapınız.  Aşağıdaki resimde nasıl giriş yapacağınız gösterilmiştir. 

Facebook otomatik video oynatmayı kapatma

  • Bu işlemden sonra karşınıza Facebook hesabınız ile ilgili yapacağınız bir çok ayar çıkacaktır. Gelen ayarlar içerisinden Videolar kısmına tıklayınız. Bu işlemden sonra karşınıza aşağıdaki resimde görünen ekran gelecektir. Gelen ekranda Video Ayarları başlığı altında Videoları Otomatik Oynat yazısı bulunacaktır. Bu yazının karşısında yer alan açılır seçeneğe tıklayınız. Karşınıza Açık  ve kapalı şeklinde iki seçenek çıkacaktır. Kapalı seçeneği seçtiğinizde artık Facebook hesabınızda videolar otomatikmen başlamayacaktır. 

Facebook otomatik video oynatmayı iptal etme


Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2017, 00:22

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!