Facebook Reklamlardan Kredi Kartını Kaldırma

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Facebook uygulaması üzerinden kredi kartı ile reklam ücretini ödedikten sonra istemediğiniz halde kredi kartı eklendiyse ve nasıl kaldıracağınızı bilmiyorsanız bu haber işinizi görecek. Peki Facebook kredi kartı nasıl kaldırılır?

Ad imageAd image

Facebook reklamlarına eklediğiniz kredi kartını nasıl kaldırılır bilmiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli. Sizlere detaylı resimli anlatımla aydınlatmak istedik. Ama kredi kartını direk kaldıramıyorsunuz. Büyük ihtimal Facebook’ tan kredi kartı silmek istediğinizde bir hata mesajı ile karşılaşacaksınız. Bunun çözümüne de aşağıda yine detaylı yer verdik.

Facebook reklamlarına kart eklemediyseniz önerimiz sanal bir kredi kartı eklemek. Sanal kredi kartını banka online işlemlerden açabilir ve daha sonra kapatabilirsiniz. 

Facebook reklamlarında tek ödeme yöntemi ekli ise direk kredi kartı bilgilerini kaldıramıyorsunuz. Ya başka bir ödeme yöntemi eklemeniz gerekir ya da mevcut reklamları kapatıp ödenecek bir ücret varsa ödenip sonra ödeme yönteminden kredi kartını kaldırabilirsiniz.

Facebook Reklamlardan Kredi Kartını Kaldırma Süreci

  1. Facebook’a Giriş Yapın: Öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapın.
  2. Reklam Yöneticisi’ne Erişin: Sağ üst köşedeki ok işaretine tıklayarak açılan menüden “Reklamlarım”ı seçin. Bu, Facebook Reklam Yöneticisi’ne erişmenizi sağlar.
  3. Ödeme Ayarlarınızı Bulun: Reklam Yöneticisi’nde, sol üst köşedeki menüden “Ödeme Ayarları”nı seçin. Bu bölümde ödeme yöntemlerinizi yönetebilirsiniz.
  4. Kredi Kartınızı Kaldırın: Ödeme ayarları sayfasında, kayıtlı olan kredi kartı bilgileriniz görünecektir. Kredi kartınızı kaldırmak için bu bilgilerin yanındaki “Düzenle” veya “Kaldır” gibi bir seçeneği tıklayın.
  5. Onaylayın ve Güncelleyin: Kredi kartınızı kaldırmak istediğinize dair gelen uyarıyı onaylayın ve işlemi tamamlayın. Bu adımları takip ettiğinizde, Facebook’tan reklam ödemeleri için kayıtlı olan kredi kartı bilgileriniz kaldırılmış olacaktır.

Facebook Kredi Kartı Kaldırma

Facebook reklamlardan kredi kartını kaldırma facebook.com/ads/manager/account_settings ve ödeme sorunları ve ödeme yöntemi sorunları için Facebook reklam iletişim formu facebook.com/help/contact/649167531904667?entry=paymentsettings

Ad imageAd image

Bir başka yöntemde eğer kredi kartı olarak sanal kart kullandınız ise bankanın online işlemler bölümünden kartı kapatmanız. www.andronova.net

Facebook reklamlardan kredi kartını kaldırma
Facebook reklamlardan kredi kartını kaldırma
reklamları durdurma
Ödeme yöntemini kaldırmak için reklamları kapatın

Facebook Kredi Kartı Kalkmıyor

Facebook ekli kredi kartını silme: İstersenizde Facebook uygulamasından Ayarlar / Ayarlar ve gizlilik / Ödeme ayarları bölümünden kredi kartını silebilirsiniz. Facebook kredi kartı kaldırma işleminde aşağıdaki hatayı alıyorsanız bunun Türkçe anlamı “Facebook reklam hesabınız için birincil ödeme yöntemi olduğundan bu ödeme yöntemini kaldıramadık. Bunu kaldırmak için önce birincil ödeme yönteminizi reklam yöneticisinden değiştirmelisiniz.”

Facebook kredi kartı kaldırma hatası: “We couldn’t remove this payment method because it’s the primary payment method for your Facebook ads account. To remove it, you must first change your primary payment method from the ads manager.”

Facebook kredi kalkmıyor
Facebook kredi kartı kalkmıyor

Çıkan hataların bazılarında ağın sizi şüpheli görmesi durumları söz konusu. Yapacağınız işlemlerden bir kaçı belki o an sorunsuz işlem yapmanızı sağlayabilir. Örnek internetinizi başka ağdan bağlanarak yapılması. Artı uyarı aldığınızda kullandığınız cihaz dışında başka cihazla işlem yapmanız.

facebook kredi kartı nasıl kaldırılır
Kredi kartı silme işlemi
facebook kredi kartını silme
Ödeme yöntemini kaldırma
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir