Facebook Sayfa Birleştirme Sırasında Bir Hata Oluştu

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Facebook sayfa birleştirme sırasında bir hata oluştu: Bir dönem Facebook iki sayfa nasıl birleştirilir diye çok sayıda soru gelirdi. Merak edilen kısmı paylaşımlar silinir mi olurdu. Şimdi ise sayfa birleştirme hatası çıkıyor.

Ad imageAd image

Birden çok sayfanız var ve birleştirmek istiyorsanız, bunla alakalı ağda bir sayfa yer alıyor ve talep gönderdiğinizde olumsuz bir durum söz konusuysa bildirim kısa sürede yapılıyor. Bu yönteme yönelenlerin genelinde daha büyük bir sayfa olması için en kısa yöntem olarak görülür.

Aynı alanda iki Facebook sayfanız varsa ve geçiş sırasında bir sıkıntı yoksa bir ihtimal iki sayfayı birleştirme imkanınız var. Ama aşağıdaki üç maddeye uygun olması gerekiyor. Aksi takdirde birleştirme sırasında bir hata oluştu uyarısı alabilirsiniz. Geçiş yapmadan önce arşiv yedeklemesini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Şartlara uygun ama yapılamıyorsa;

 • Çok defa denenmesi veya yapılmasından dolayı izin verilmemesi.
 • Şüpheli şekilde davranış olarak algılanmasından dolayı ağın belli bir süreliğine engel koyması.
 • Şikayetle incelemeye alınan sayfanın sonucu için işlem yapılmasının engellenmesi.
 • Anlık bir problem yaşandığından ilerleyen saatlerde tekrardan denenmesi.
Facebook sayfa birleştirme sırasında bir hata oluştu
Facebook sayfa birleştirme sırasında bir hata oluştu

Facebook Sayfa Birleştirme Hatası: Nedenleri ve Çözüm Yolları”

Facebook sayfa birleştirme işlemi, kullanıcıların birden fazla Facebook sayfasını tek bir sayfada birleştirmelerine olanak tanır. Ancak bu işlem sırasında bazen hatalarla karşılaşılabilir.

Ad imageAd image

1. Hesap Yetkileri Farkı:

 • Sorun: Birleştirilmek istenen sayfaların farklı hesap yetkilerine sahip olması durumunda hata alınabilir.
 • Çözüm: Her iki sayfanın da aynı yönetici hesabına bağlı olduğundan emin olun. Gerekirse, yetki düzeylerini dengeleyin.

2. İçerik Farklılığı:

 • Sorun: Birleştirilmek istenen sayfaların içeriği ve bilgileri arasında farklılık varsa, işlem tamamlanamaz.
 • Çözüm: Sayfaların içeriğini mümkün olduğunca benzer hale getirin ve özellikle temel bilgileri (ad, kategori, iletişim bilgileri) aynı tutun.

3. Sınırlandırılmış Sayfa:

 • Sorun: Birleştirilmek istenen sayfalardan biri Facebook tarafından sınırlanmış veya kapatılmışsa, işlem gerçekleştirilemez.
 • Çözüm: Sınırlı veya kapatılmış sayfaları düzeltin veya kaldırın.

4. Tekrarlayan İsimler:

 • Sorun: Birleştirilmek istenen sayfaların isimleri birbiriyle çakışıyorsa, işlem gerçekleştirilemez.
 • Çözüm: Sayfa isimlerini değiştirerek çakışmayı giderin veya birleştirmek istediğiniz sayfalardan birinin ismini farklı bir şekilde düzenleyin.

5. Facebook Güncellemeleri:

Ad imageAd image
 • Sorun: Facebook platformunda yapılan güncellemeler veya sistemsel sorunlar, sayfa birleştirme işlemine engel olabilir.
 • Çözüm: Bu durumda, Facebook’un resmi iletişim kanallarını veya Yardım Merkezi’ni kontrol ederek güncel bilgilere ve çözüm önerilerine erişin.

Facebook Üzgünüz, Bir Hata Oluştu Sorunu

Alttaki örnek resimde olduğu gibi “Üzgünüz, bir hata oluştu” sorunu sizde yaşıyor olabilirsiniz. Bazılarında uyarı çıkmadan ilk baştaki sayfaya dönebiliyor. Bunun çıkma nedenlerinden bazıları çok sık işlem yapmanız ve herhangi bir sebeple şüpheli görülmeniz veya ceza almanız diyebiliriz.

Belki geçici olabilir ve bir şey yapmadan beklemeniz yeterli olabilir. Evet olasılık var ve başkalarında oluyor mu diye araştırabilirsiniz. Çok sık işlem yapanların modemlerini yeniden başlatmaları ve kullandıkları cihaz yerine o gün kullanmadıkları başka bir cihazla test etmelerini öneriyoruz.

Bilgisayarınızda olası bir tehdit algısı oluşacak bir durum göz önünde bulundurulmalı.

Aşağıdaki şartlara uygun olmayan sayfada birleştirme olmaz ve tamamen silinebilir.

Facebook hesabınızı açınız ve facebook.com/pages/merge adresine giriş yapınız. Birleştirmek istediğiniz ikinci sayfanızı seçiniz. Sonra devam seçeneğini tıklayınız. Sonra birleştirme talep et yazısına tıklayınız.

 1. Her iki Facebook sayfasına da yönetici olmanız gerekiyor.  
 2. Her iki sayfada benzer adlara sahip olması gerekiyor .
 3. Her iki sayfada aynı alana benzer içeriğe sahip olması gerekir.

Eğer işlem yaparken hata alırsanız ya da başa dönerse bunun nedeni birleştirmeye uygun olmadığındandır. Sayfa birleştirme talep etmek için seçek görüyorsa, talep değerlendirmeye alındığı anlamına gelir.

İşlemin ardından beğeni kişileri ve yer bildirimleri bir araya gelecektir. Yalnız birleştirdiğiniz sayfada bulunan gönderiler, resimler, durum değerlendirmeleri ve sayfa kullanıcı adı silinecektir. Birleştirme bir kez birleştirildiği zaman artık bu işlemler geri alınamayacak. İşlem yapmadan önce iyice düşünmenizi öneririz.

Facebook sayfa birleştirme sırasında bir hata oluştu sorunu için önerilerimiz bu kadar.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir