Facebook sayfa birleştirme sırasında bir hata oluştu

Andronova

Bir dönem Facebook iki sayfa nasıl birleştirilir diye çok sayıda soru gelirdi. Merak edilen kısmı paylaşımlar silinir mi olurdu. Şimdi ise sayfa birleştirme hatası çıkıyor.

Birden çok sayfanız var ve birleştirmek istiyorsanız, bunla alakalı ağda bir sayfa yer alıyor ve talep gönderdiğinizde olumsuz bir durum söz konusuysa bildirim kısa sürede yapılıyor. Bu yönteme yönelenlerin genelinde daha büyük bir sayfa olması için en kısa yöntem olarak görülür.

Aynı alanda iki Facebook sayfanız varsa ve geçiş sırasında bir sıkıntı yoksa bir ihtimal iki sayfayı birleştirme imkanınız var. Ama aşağıdaki üç maddeye uygun olması gerekiyor. Aksi takdirde birleştirme sırasında bir hata oluştu uyarısı alabilirsiniz. Geçiş yapmadan önce arşiv yedeklemesini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Şartlara uygun ama yapılamıyorsa;

  • Çok defa denenmesi veya yapılmasından dolayı izin verilmemesi.
  • Şüpheli şekilde davranış olarak algılanmasından dolayı ağın belli bir süreliğine engel koyması.
  • Şikayetle incelemeye alınan sayfanın sonucu için işlem yapılmasının engellenmesi.
  • Anlık bir problem yaşandığından ilerleyen saatlerde tekrardan denenmesi.
Facebook sayfa birleştirme sırasında bir hata oluştu
Facebook sayfa birleştirme sırasında bir hata oluştu

Facebook Üzgünüz, bir hata oluştu sorunu

Alttaki örnek resimde olduğu gibi “Üzgünüz, bir hata oluştu” sorunu sizde yaşıyor olabilirsiniz. Bazılarında uyarı çıkmadan ilk baştaki sayfaya dönebiliyor. Bunun çıkma nedenlerinden bazıları çok sık işlem yapmanız ve herhangi bir sebeple şüpheli görülmeniz veya ceza almanız diyebiliriz.

Belki geçici olabilir ve bir şey yapmadan beklemeniz yeterli olabilir. Evet olasılık var ve başkalarında oluyor mu diye araştırabilirsiniz. Çok sık işlem yapanların modemlerini yeniden başlatmaları ve kullandıkları cihaz yerine o gün kullanmadıkları başka bir cihazla test etmelerini öneriyoruz.

Bilgisayarınızda olası bir tehdit algısı oluşacak bir durum göz önünde bulundurulmalı.

Aşağıdaki şartlara uygun olmayan sayfada birleştirme olmaz ve tamamen silinebilir.

Facebook hesabınızı açınız ve facebook.com/pages/merge adresine giriş yapınız. Birleştirmek istediğiniz ikinci sayfanızı seçiniz. Sonra devam seçeneğini tıklayınız. Sonra birleştirme talep et yazısına tıklayınız.

  1. Her iki Facebook sayfasına da yönetici olmanız gerekiyor.  
  2. Her iki sayfada benzer adlara sahip olması gerekiyor .
  3. Her iki sayfada aynı alana benzer içeriğe sahip olması gerekir.

Eğer işlem yaparken hata alırsanız ya da başa dönerse bunun nedeni birleştirmeye uygun olmadığındandır. Sayfa birleştirme talep etmek için seçek görüyorsa, talep değerlendirmeye alındığı anlamına gelir.

İşlemin ardından beğeni kişileri ve yer bildirimleri bir araya gelecektir. Yalnız birleştirdiğiniz sayfada bulunan gönderiler, resimler, durum değerlendirmeleri ve sayfa kullanıcı adı silinecektir. Birleştirme bir kez birleştirildiği zaman artık bu işlemler geri alınamayacak. İşlem yapmadan önce iyice düşünmenizi öneririz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir