Facebook şu anda bu isteği işleme alamıyor HTTP ERROR 500

Andronova
By Andronova
3 Minimum Okuma

Bu sayfa çalışmıyor www.facebook.com şu anda bu isteği işleme alamıyor. HTTP ERROR 500 hatası alıyorum çözümü için hangi yöntemler uygulanmalıdır?

Sponsorlu reklam

Bu sorun sık sık ilgili Facebook sayfasına girmeniz ya da ağ tarafından şüpheli hareketler tespit edildiğinizde olabiliyor. Sanki o sayfaya saldırıyor veya brute force yani şifre kırma denemesi yapılıyor gibi algılandığından bu sayfaya girişiniz tamamen engellenir. Bazende sayfa yönetici tarafından yapılan bir işlem olabiliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

HTTP ERROR 500 hatası, bazen genel bir soruna işaret ederken yer yer kullanıcıların yaptığı olumsuz hareketlerin yine böyle bir uyarıya neden olma olasılığı bulunuyor. Gün içerisinde çözülmeyen problemlerin büyük aksaklıkların yaşanması ile sonuçlanmakta. Tabi kullanıcılara özgü böyle uyarının çıkma olasılığıda bulunmakta.

Sponsorlu reklam
 1. Girilen bilgisayar veya internet ağıyla alakalı da olabiliyor.
  1. Çok fazla denemelerin sonucu kısıtlamaların karşınıza çıkması oluyor.
  2. Kullanılan ağın banlanması veya arıza görülmesi.
  3. Telefonun interneti ve kablosuz olarak ayrı ayrı test ediniz.
  4. Kullanılan sistemlerdeki herhangi bir şeyin problem çıkarması durumu da var. Örnek virüs, yüklü olan koruma programının durdurması, tarayıcılarda yaşanan sorunlar ve dahası.
 2. DNS tarafında yaşanan problemlerin görülmesi. Test adına manuel bir kaç adresi kullanınız.
  1. Google, Cloudflare ve T.Telekom’ un adreslerinden yararlanın.
  2. Tanımlamadan sonra kapat aç yapılabilir. Modemle işlem yapanların modemini kapatsın.
 3. Uygulama veya tarayıcı tarafında aksaklıklar yaşanabilir.
  1. Eskiden arada bir olan ve şimdilerde çok az görülen güncellemelerden hemen sonra yaşanan olumsuzlukların temelinde uyumsuzluklar veya sorunlu versiyon denilebiliyor.
  2. Tarayıcının uzantılarına yerleşen virüs açılmaya engel olabilir.
  3. Tarayıcının uzun bir zamandır geçmişinin temizlenmemesi aksaklıklar yaşatabilir.
  4. Güncel olmayan versiyonlar kullanımda nadir problem yaşatabiliyor.
  5. Son versiyonun sorunlu olmasından dolayı kaldırılıp öncekilerden bir kaçı test edilebilir.

Bunlardan biri olabilir veya hiç biri olmayabilir. Araştırmadan ve denemeden anlaşamazsınız. Ama hemen açıklamalar yayınlanmasa da çok beklemeden birilerinin paylaştığını göreceksiniz.

Şu anda bu isteği işleme alamıyor hatası

 • Farklı bir tarayıcıdan (Google Chrome, Internet Explorer, Safari ve Molzilla) giriş yapmayı deneyiniz.
 • Tarayıcıdan yeni gizli pencereden girip deneyiniz.
 • Tarayıcının geçmişini temizleyip deneyiniz.
 • Modem kapatıp açıp deneyiniz.
 • DNS adresi tanımlayıp deneyiniz.
 • VPN programı ile deneyiniz.

Bilgisayarda başka sistemlerde yaşanmıyorsa sistem geri yüklemenin başlatılması kesin çözüme ulaştıracağınız düşünmekteyiz. Yukarıdaki durumu telefon içinde denenebilir. iPhone kullanıcılarında yaşanıyorsa önce ağın sıfırlanması ve sonrasında ayarların sıfırlamasıyla son işlem fabrika ayarı olacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Çoğunun veya bir kısım kullanıcının yukarıdaki hatayı alıp almadığının araştırmadan bir şeylere kalkışılmamasını öneriyoruz. Çoğunlukla dns veya gizli pencerenin açılarak web sitesine girileceğini düşünüyoruz. Eğer dünya genelini etkilemişse büyük ihtimal şirketin diğer uygulamalarında da benzeri arızalar yaşanmakta.

Hesapların bazılarında yaşanma durumlarında kişilerin şüpheli dediğimiz şeyleri yapması ile izah ediliyor. İsterse olumlu olan bir şey yapmış da olsa bunu çok sık yapıyorsa belli süreden sonra güvenliğin devreye gireceğini söyleyelim. Örnek çok defa yorumlarda bulunmanız veya takip limitini aşmanız.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir