Facebook telefona gelen mesajları kapatma

media 7733

Facebook telefona gelen mesajları kapatma için yardım isteyenlerin bir çoğunun işlemleri yapamadığını görüyoruz. Sistemdeki arızaların çıkma durumlarında bu geçici yaşanabiliyor.

teknik destek

Facebook hesabınızla ilgili paylaşımlar, yorumlar, davetler ve güvenlik sorunları için gelen mesajları açmak ve kapatmak için görsel yazımızı paylaştık. Yorumla iletişime geçebilirsiniz.

Facebook hesabınızla ilgili bildirim mesajları cep telefonunuza geliyorsa ve bu durumdan rahatsızlık duyuyorsanız mesajları engellemek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Bildirim mesajlarını almak istiyorsanızda aşağıdaki seçenekleri iyi analiz ederek istediğiniz seçenekleri açabilirsiniz.

Daha önceki yazılarımızda da bildirim mesajlarına yer vermiştik. Tabi onlar farklı durumlar için kullanılan seçeneklerdi. Bu yazımızda ise daha detaylı seçenekleri anlattık. 

Facebook SMS mesajlarını kapatma

Facebook mesajları kapatma ve e-posta bildirimleri kapatma seçenekleri görsellerde yer almakta. Telefon SMS mesajlarını engellemek için “Mobil” bölüme giriyorsunuz. Mail mesajlarını kapatmak içinde “E-posta” bölümüne giriliyor.

Aşağıdaki bulunan mesaj seçenekleri: Davet etkinlikleri, video etiketleri, fotoğraf etiketleri, zaman tüneli paylaşımları, arkadaşlarınızın zaman tüneli, güncellemeler, yapılan yorumlar, etiketlendiğin paylaşımlar ve yorumlar.

e-posta mesajları kapatma
Facebook telefona gelen mesajları kapatma

Görsellerin içerisindeki ayarlara ulaşarak sıralamayı takip ediniz. Eğer seçenek çıkmıyorsa o zaman oturumun çıkışa atılarak denenmesi gerekebilir. Belki şüpheli olarak algılanmaların bir aksaklığa yol açmasına sebep olabilir.

Facebook telefona gelen mesajları kapatma
Facebook gelen mesajları kapatma

Güncellemelerin yayına alınmasıyla bir ihtimalde seçeneklerin yerleri değişebilir. Kurcalayarak bulabilirsiniz.

Facebook gelen mesajları kapatma Android
Facebook mesajları kapatma

Facebook mesajları kapatma Android için örnekleri daha önce başka içeriklerimizde yer vermiştik. Burada Facebook mesajları kapatma iPhone kullanılarak hazırlanmıştır. Her iki işletim sisteminde de bu özelliği kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Windows bilgisayardan profil simgesi sonra ayarlar ve bildirimler bölümünden de aynı işlemleri yapabilirsiniz.

Bildirim mesajları engellenemiyor

Engelleme işlemini telefondan yapamıyorsanız birde bilgisayarla test edilmesini önerebiliriz. Belki gün içerisinde çıkan bir uyarının buna neden olması mümkündür.

Hesabınız test edilmesi adına profildeki alandan bir şeyi değiştiriniz. Değişmiyorsa o zamanda sistemin arızasına veya ceza uygulamasını gündeme getiriyor.

Oturumu açık olan hesaplara ek giriş yöntemlerini açarak kullanmanızı öneririz. Doğrulanan hesapların daha güvenli girişler olabilir. Şüpheli görülen adımlardan ötürü belki geçici yasak alabilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın